Indian Wells: Ćorić startao pobjedom, Donna Vekić porazom

Tenis 10. ožu 201623:32 > 23:35
Ilustracija

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić prošao je prvo kolo velikog turnira u Indian Wellsu pobijedivši Francuza Lucasa Pouillea s 6-2, 7-5.

Ćorić je 87. tenisača svijeta pobijedio u dva seta i najavio da mu je trijumf u Davis Cupu u Liegeu, kada je Hrvatskoj u zadnjem dvoboju donio pobjednički bod protiv Belgije, unio veliku dozu samopouzdanja. Nakon što je glatko, s dva oduzimanja servisa, dobio prvi set, Ćorić je i u drugom napravio “break” i vodio s 4-3 uz servis, te je mogao i ranije do pobjede. Pouille vraća servis i izjednačava na 4-4, da bi Borna kod 5-5 opet oduzeo servis Francuzu i s drugom meč-loptom okončao meč.

U 2. kolu Ćorić ide na 29. nositelja Brazilca Tomasza Beluccija.
Vekić je kroz kvalifikacije izborila glavni turnir, no zapela je na prvoj prepreci, 105. igračici svijeta koja je 11 mjesta lošije plasirana od nje. Osječanka je dobro počela dvoboj “breakom” u prvom gemu, povela s 2-0, a potom je izgubila čak sedam gemova u nizu. U drugom setu je nadoknadila 3-5 u trenutku kada je Bugarka servirala za meč, ali je samo malo odgodila kraj jer je u 12. gemu izgubila po šesti puta svoj servis u meču i oprostila se od Indian Wellsa.