ATP Queen's: Čilić "okrenuo" F. Lopeza za 2. kolo

Tenis 14. lip 201620:35 > 20:37
REUTERS/Arnd Wiegmann

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u londonskom Queen's Clubu, on je u susretu 1. kola sa 4-6, 6-3, 6-4 nadigrao Španjolca Feliciana Lopeza nakon sat i 48 minuta igre.

Do četvrte pobjede u šestom međusobnom dvoboju, a druge u Queens’s Clubu, protiv iskusnog Španjolca Čilić je stigao i zahvaljujući kišnom prekidu. Naime, Lopez je dobio prvi set sa 6-4, a potom je susret prekinut zbog kiše. Po povratku na teren Čilić je uspio preokrenuti rezultat.

U prvom setu naš je igrač bio suočen s četiri “break-lopte” od kojih je tri uspio spasiti, ali Lopezu je i jedna iskorištena bila dovoljna za osvajanje te dionice igre.

Nastavak je donio drugu sliku, tako je Čilić sigurno držao svoj servis sve do vodstva od 4-3 u trećem setu. Tada je s dvije dvostruke servis pogreške ponudio priliku Lopezu za povratak u dvoboj. Španjolac je poravnao na 4-4, ali odmah u sljedećoj igri Čilić je još jednom oduzeo servis suparniku, te potom mirno odservirao za prolazak dalje.

U 2. kolu Čilić će igrati protiv boljeg iz ogleda između Bugarina Grigora Dimitrova i Srbina Janka Tipsarevića.

Ivo Karlović je ranije u utorak u 1. kolu ATP turnira u Halleu pobijedio Rusa Andreja Kuznjecova sa 7-6 (6), 6-3.

Ključan korak prema pobjedi 37-godišnji veteran je napravio u ‘tie-breaku’ prvog seta, u kojem je 12-godina mlađi Rus vodio 6-4, a Karlović nanizao četiri poena te osvojio prvu dionicu. U drugom setu je Ivo došao do odlučujućeg ‘breaka’ u šestom gemu, kada je iskoristio svoju četvrtu priliku za oduzimanje servisa. Prve tri (0-40) propustio je u sedmom gemu prvog seta. Kuznjecov je prvi put u karijeri bio suočen s jednim od najboljih servisa u povijesti, a tijekom cijelog meča ostao je bez prilike za ugrožavanje Karlovićeva servisa.

Zagrepčanin je završio meč sa 26 asova, od čega je 17 zabio u prvom setu te do pobjede stigao za 75 minuta. Karlović će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz dvoboja Nijemca Philippa Kohlschreibera i Španjolca Marcela Granollersa.