Kerber spriječila mogući preokret Lučić-Baroni

Tenis 01. ruj 201610:43 > 10:45
REUTERS/Vincent Kessler

Mirjana Lučić-Baroni zaustavljena je u 2. kolu US Opena nakon 92 minute borbe s drugom tenisačicom svijeta Njemicom Angelique Kerber koja je pobjedom 6-2, 7-6 (7) izborila mjesto u trećem kolu posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni.

Najbolja hrvatska tenisačica vratila se s ruba uvjerljivog poraza i imala priliku izboriti treći set u dvoboju s aktualnom pobjednicom Australian Opena i srebrnom olimpijkom iz Rio de Janeira. Naime, Kerber je vodila 6-2, 4-1 i imala dva ‘breaka’ prednosti u drugom setu.

No, borbena Lučić-Baroni je uspjela nanizati četiri gema i kod vodstva 5-4 izboriti se za prvu set-loptu. Nažalost, uslijedila je serija Mirjaninih promašaja, čime je ostala bez prilike za završetak seta. Novu je dobila u ‘tie-breaku’. Lučić-Baroni je povela 6-5 i imala servis, ali je promašila još jedan bekend. Posljednju od tri set-lopte imala je kod 7-6, ali ju je Kerber natjerala na pogrešku. Njemica je osvojila i sljedeća dva poena te na taj način spriječila produžetak meča i mogućnost za Mirjanin veliki preokret.

Hrvatska je tenisačica napravila čak 55 neforsiranih pogrešaka, a Njemica samo 15 i upravo u toj statistiti leže uzroci poraza Lučić-Baroni, čijim je ispadanjem Ana Konjuh ostala jedina hrvatska predstavnica na US Openu u pojedinačnoj konkurenciji tenisačica. Ona će se u četvrtak (oko 19 sati po hrvatskom vremenu) boriti s Japankom Kurumi Narom za mjesto u 3. kolu US Opena, što bi našoj 18-godišnjoj reprezentativki bio najbolji seniorski rezultat u New Yorku.