Troicki pobijedio Ferrera

Tenis 25. ruj 201412:18 > 26. ruj 2014 13:50
REUTERS/Eduardo Munoz

Srpski tenisač Viktor Troicki, priredio je iznenađenje na turniru u kineskom Shenzhenu, pobijedivši prvog nositelja Davida Ferrera rezultatom 6:3 6:4 te se plasirao u četvrtfinale turnira.

Viktor Troicki, trenutno 174. tenisač svijeta, iznenađujuće je u drugom kolu turnira u kineskom Shenzhenu izbacio Davida Ferrera, prvog nositelja, rezultatom 6:3 i 6:4.

Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj te prva pobjeda 28-godišnjeg srpskog tenisača nad 32-godišnjim Ferrerom. Od samoga početka vidjelo se da je Troicki pun samopouzdanja i željan igre. Servis ga je služio besprijekorno te Ferrer nije imao izgleda oduzeti mu servis u prvome setu. S druge strane, Troicki je dočekao svoju priliku i oduzeo servis Španjolcu te sigurnom igrom priveo prvi set kraju. Odmah na početku drugog seta Troicki je ponovo oduzeo servis Ferreru te poveo sa 2:0. Baš kao i u prvom setu tako je i u drugom nastavio sa sigurnom igrom sve do rezultata 5:4 kada je servirao za pobjedu. U tim trenucima ruka je malo zadrhtala i Ferrer je došao do prilike za obrat, no Troicki je izdržao, spasio “break” priliku svog protivnika te priveo meč kraju i pobijedio rezultatom 6:3 i 6:4, plasiravši se u četvrtfinale turnira.

Protivnik Troickom u četvrtfinalu bit će Kolumbijac Santiago Giraldo, šesti nositelj turnira, koji je u drugom kolu pobijedio Australca Thanasia Kokkinakisa.