ATP I. Wells: Ramos namučio Đokovića

Tenis 17. ožu 201510:26 > 10:29
REUTERS/Athit Perawongmetha

Najbolji svjetski tenisač Novak Đoković probio se u osminu finala turnira Masters 1000 serije u Indian Wellsu pobijedivši Španjolca Alberta Ramosa-Vinolasa sa 7-5, 6-3.

Đoković je prošao u dva seta, ali je bilo trenutaka kad nije sve išlo glatko za branitelja naslova i trostrukog osvajača turnira u Indian Wellsu. Tako je odmah na startu izgubio servis, a potom dopustio Španjolcu da se vrati u set nakon što je gubio 3-5. Ipak, osvojivši posljednja dva gema u prvom i tri u drugom setu, Đoković je stigao do osmine finala za 86 minuta.

“Pobjeda je pobjeda. Igrao sam dobro i donosio dobre odluke u važnim trenucima”, izjavio je Đoković kojeg u 4. kolu čeka Amerikanac John Isner, finalist BNP Paribas Opena iz 2012. godine.

još vijesti

U sudaru tenisača koji su izbacili hrvatske predstavnike u 2. kolu, Australac Bernard Tomić u dva je seta nadigrao 8. nositelja Davida Ferrera. Španjolac se provukao protiv Ivana Dodiga, ali protiv pobjednika nad Bornom Ćorićem mu to nije uspjelo. Tako je Tomić po prvi put u karijeri spojio dvije pobjede u Indian Wellsu i stigao do osmine finala, gdje ga čeka sunarodnjak Thanasi Kokkinakis koji je u tie-breaku trećeg seta uspio izbaciti Argentinca Juana Monaca, pobjednika nad Marinom Čilićem.