WTA I. Wells: Lisicki izbacila Pennettu

Tenis 20. ožu 201510:23 > 10:28
EPA/JOHN G. MABANGLO

Njemica Sabine Lisicki probila se do polufinala WTA turnira u Indian Wellsu pobijedivši u četvrtfinalu braniteljicu naslova Talijanku Flaviju Pennettu sa 6-4, 6-7 (3), 7-6 (4) nakon dva sata i 44 minuta borbe.

Ulaskom u polufinale Sabine Lisicki je ostvarila drugi najveći rezultat u karijeri nakon što je bila finalistica Wimbledona 2013. godine te polufinalistica na istom turniru dvije godine prije. Gotovo nevjerojatan je podatak da je Lisicki do polufinala u Indian Wellsu stigla nakon što na ovom turniru do ovogodišnjeg izdanja nije ostvarila nijednu pobjedu, a ovo joj je sedmi nastup u glavnom ždrijebu.

U četvrtfinalnom dvoboju prepunom preokreta Njemica je do trijumfa mogla i u dva seta, ali je kod 5-4 u drugom propustila meč-loptu. Pennetta je u tie-breaku izborila treći set i gotovo stigla do potpunog preokreta. No, Lisicki je u desetom gemu trećeg seta uspjela spasiti tri-meč lopte koje je imala talijanska tenisačica i u odlučujućem tie-breaku stići do velike pobjede.

“Ovo je nevjerojatan osjećaj, sudjelovati u ovako velikom meču. Ona je spasila meč-loptu nevjerojatnim bekendom. Nisam u tom poenu mogla napraviti puno više, a onda sam i sama bila suočena s tri meč-lopte u trećem. Bilo je doista nezaboravno”, izjavila je 25-godišnja Njemica nakon pobjede.

Lisicki će u polufinalu igrati protiv Jelene Janković kojoj je Ukrajinka Lesia Curenko predala dvoboj zbog ozljede gležnja u trenutku kad je Srpkinja vodila sa 6-1, 4-1. U drugom polufinalu sastaju se Amerikanka Serena Williams i Rumunjka Simona Halep.