WTA Madrid: Donna Vekić u drugom kolu

Tenis 05. svi 201914:26 > 14:29
(ilustracija)

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA - 25.) plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Madridu, gdje je u dvoboju 1. kola svladala 15. nositeljicu Kineskinju Qiang Wang (WTA - 16.) sa 7-5, 6-4 nakon jednog sata i 45 minuta igre.

Osječanka je u prvoj dionici dvoboja nadoknadila ‘break’ zaostatka i spasila set-loptu na servisu u desetom gemu, pri vodstvu Kineskinje 5-4, da bi s još dva uzastopna osvojena gema nakon 59 minuta igre stekla veliku prednost u izjednačenom meču.

U drugom setu Vekić je bila ta koja je prva stigla do ‘breaka’ u petom gemu, ali je već u sljedećem tu prednost ispustila. No, u devetom gemu je naša tenisačica ponovno oduzela servis kineskoj tenisačici te prvu meč-loptu pretvorila u pobjedu za plasman u 2. kolo, gdje čeka pobjednicu dvoboja dvije kvalifikantice Čehinje Krystine Pliškove (WTA – 85.) i 16-godišnje Ukrajinke Marte Kostjuk (WTA – 320.).

U nedjelju će u Madridu u akciji biti i druga hrvatska predstavnica Petra Martić, koja će se za prolaz u 2. kolo boriti protiv bivše pobjednice Roland Garrosa i Wimbledona, Španjolke Garbine Muguruze.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter| Facebook | Instagram