Vekić: Zadovoljna sam pariškim nastupom

Tenis 29. svi 201514:41 > 14:44
EPA/Miguel Sierra

Zadovoljna sam pariškim nastupom, odigrala sam dva jako dobra meča i moram priznati da je ovo za mene bilo veliko iskustvo, izjavila je hrvatska tenisačica Donna Vekić nakon poraza od Ane Ivanović za internetski portal revija-tenis.com.

Vekić je od Ane Ivanović poražena za 53 minute s 0-6, 3-6. No, 18-godišnja Osječanka je bivšoj pariškoj pobjednici pružila vrlo dobar otpor u drugom setu, u kojem je povela 2-1 s breakom i propustila oduzeti servis sedmoj tenisačici svijeta u devetom gemu, kad je Ivanović servirala za pobjedu.

“Ana je odigrala izvanredan meč. Borila sam se, no nisam imala izgleda. Malo sam joj prekinula ritam početkom drugog seta, no ona se vratila još bolja i jača”, dodala je Vekić kojoj će pariški rezultat pomoći da se približi povratku među sto najboljih tenisačica svijeta.

Osim toga, pobjede nad Carolinom Garcijom i Bojanom Jovanovski napunile su Vekić samopouzdanjem za nastupe koji slijede.
“Igram sve bolje i veselim se sljedećim turnirima, posebice na travi gdje uvijek igram dobro. Do kraja godine želim ući među 50 najboljih”, zaključila je Vekić.