US Open: Čilić u pet setova do osmine finala

Tenis 04. ruj 201522:35 > 22:38
Reuters/Geoff Burke-USA TODAY Sports

Više od četiri sata borbe bilo je potrebno najboljem hrvatskom tenisaču Marinu Čiliću za pobjedu nad Kazahstancem Mihailom Kukuškinom i proboj u osminu finala US Opena na kojem brani prošlogodišnji naslov. Čilić je protiv 56. tenisača svijeta slavio sa 6-7 (5), 7-6 (1), 6-3, 6-7 (3), 6-1 u dvoboju prepunom preokreta i propuštenih prilika. Bio je t

Najteži trenutak imao je u drugom setu, kad je Kukuškin vodio 5-3 i servirao za vodstvo od 2-0 u setovima. No, Kazahstanac tada do set-lopte nije došao. No, jest u 12. gemu kad je imao 15-40 na Čilićevom servisu. No, Marin je i to izvukao, odigrao odličan tie-break i izjednačio stanje u dvoboju.

Nije uspio osvojiti četvrti set u kojem je poveo 3-1, ali je u petom setu iskoristio fizičku iscrpljenost suparnika i velik broj pogrešaka koje je Kukuškin počeo nizati. Nakon četiri sata i šest minuta borbe konačno je mogao proslaviti pobjedu koja ga je po četvrti put u karijeri odvela u drugi tjedan US Opena.

“Njegovi su udarci vrlo ravni, snažni, dobro se kreće, čvrst je s osnovne crte. Jako mi je teško igrati protiv njega”, izjavio je Čilić u kratkom razgovoru za Eurosport neposredno nakon dvoboja.

Čilić je čak sedam puta uspio oduzeti servis Kazahstancu, ali je i četiri puta gubio gemove kad je bio na početnom udarcu. Dvoboj je završio s 27 asova, uz 53 % pogođenih prvih servisa i realizaciju od 84 %.

Branitelja naslova u osmini finala čeka pobjednik dvoboja Španjolca Davida Ferrera i Francuza Jeremyja Chardyja.