ATP Pariz: Murray osigurao nastup u Londonu

Tenis 30. lis 201417:56 > 17:59

Saznali smo još jednog sudionika završnog turnira sezone na ATP finalu u Londonu, Britanca Andya Murraya, koji je nastup u Londonu osigurao pobjedom protiv Bugarina Grigora Dimitrova

Pobijedivši Bugarina Grigora Dimitrova sa 6-3, 6-3 i probivši se u četvrtfinale ATP turnira Masters 1000 serije u pariškom Bercyju, Britanac Andy Murray šestu je godinu zaredom izborio nastup na završnom turniru osmorice najboljih tenisača svijeta.

Istovremeno, Murray je iz utrke za London izbacio Dimitrova koji je u Bercyju morao osvojiti svoj prvi naslov na turnirima Masters serije da bi uopće konkurirao za mjesto na ATP finalu u O2 Areni.

Murray je peti tenisač koji je osigurao mjesto na prestižnom turniru. Prije njega to su učinili Novak Đoković, Roger Federer, Stanislas Wawrinka i Marin Čilić. Među sigurnim putnicima za London bio bi i Rafael Nadal koji je zbog upale slijepog crijeva morao otkazati nastup. Isti je slučaj bio s Murrayjem prošle godine, kad je zbog ozljede leđa morao propustiti veliko ATP finale.

Južnoafrikanac Kevin Anderson pobijedio je 3. nositelja Švicarca Stanislasa Wawrinku sa 6-7 (2), 7-5, 7-6 (3) i prvi put se probio u četvrtfinale ovog turnira. Andersona u četvrtfinalu čeka dvoboj protiv Čeha Tomaša Berdycha koji je pobjedom nad Španjolcem Felicianom Lopezom sa 7-5, 6-3 stigao na korak do plasmana na završni turnir osmorice najboljih tenisača svijeta. Berdych bi plasmanom u polufinale i teoretski potvrdio vizu za London.