ATP Masters: Nishikori bolji od Ferrera

Tenis 13. stu 201418:10 > 18:25
EPA/ANDY RAIN

Japanac Kei Nishikori pobijedio je u dvoboju posljednjeg kola B skupine ATP Mastersa u Londonu Španjolca Davida Ferrera s 4-6, 6-4, 6-1 i ostao u igri za polufinale.

David Ferrer je kao prva rezerva danas zamijenio Kanađanina Miloša Raonića, koji je nakon dva poraza odustao zbog ozljede mišića. Japanac je kod 3:3 stigao do breaka za 4:3, no nakon toga borbeni Ferrer uspio je nanizati tri gema, dva puta Nishikoriju oduzeti servis i zaključiti prvi set sa 6:4. Nishikori je sjajnom izvedbom u drugom, a pogotovu u trećem setu, došao do pobjede koja bi mu mogla donijeti plasman među četiri najbolja. Nishikori svoj premijerni nastup može obogatiti ulaskom u polufinale ali to će ovisiti od zadnjeg meča u skupini između Rogera Federera, koji je osigurao polufinale, i Britanca Andy Murraya. Murrayu treba pobjeda od 2:0 u setovima za prolaz. To mu je pošlo za rukom u četiri okršaja na dva dobivena seta od dosadašnjih 11 pobjeda protiv Federera. Svaki drugi rezultat vodi Japanca u polufinale.