Melbourneu Summer Set 1: Konjuh poražena u četvrtfinalu

Tenis 07. sij 202207:06 0 komentara
MATTHEW STOCKMAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh u petak je u četvrtfinalu WTA turnira u Melbourneu Summer Set 1 poražena od Kineskinje Qinwen Zheng (WTA - 126) sa 6-7 (1), 6-7 (6).

Ana Konjuh se prva u našla u problemima sa svojim servisom, u trećem gemu uspjela je spasiti jednu break loptu. No, drugu priliku, u petom gemu, Kineskinja nije propustila. Ipak, Konjuh je već u sljedećem gemu vratila izgubljeni servis, a kod 4-4 spasila je još jednu break loptu i set je otišao u tie-break, kojeg je uvjerljivo sa 7-1 dobila Zheng.

U drugom setu jedino je Konjuh imala priliku za break, kod 2-2 ispustila je dvije šanse za oduzimanje servisa i set je ponovno završio u tie-breaku u kojem je Hrvatica povela sa 5-1. Činilo se da će meč otići u treći set, a onda je Kineskinja dobila sedam od sljedećih osam poena i nakon 2 sata i 8 minuta borbe ušla je u polufinale.