Gojo vodio pa ispao s US Opena nakon serije velikih grešaka

Tenis 25. kol 202219:40 0 komentara
Nigel French/PRESS ASSOCIATION/Pixsell

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Borna Gojo (ATP - 179.) završio je nastup u drugom kolu kvalifikacija za US Open porazom 6-4, 6-7 (11), 2-6, iako je u drugom setu dvoboja protiv 29-godišnjeg Talijana Riccarda Bonadija (ATP - 189.) imao čak pet meč-lopti.

Gojo je prvi set osvojio “breakom” u desetom gemu, da bi kod vodstva 5-4 u drugom setu, na servis Talijana došao do prve meč-lopte, ali je ostao bez realizacije. Novu priliku za pobjedu 24-godišnji Splićanin je dobio u ‘tie-breaku’ kad je poveo sa 6-5 i imao servis. No, napravio je dvostruku pogrešku. Gojo je novu meč-koptu imao na 8-7, ponovno sa servisom, ali je ostao pasivan pa ga je suparnik natjerao na pogrešku.

VEZANE VIJESTI

Četvrtu meč-loptu je imao kod 9-8, a petu kod 10-9. No, ponovno je izgubio oba poena na servisu, da bi Bonadio kod 12-11 iskoristio treću set-loptu.

U trećem setu je Gojo poveo sa 2-0, da bi izgubio šest gemova zaredom i tako završio svoj nastup u kvalifikacijama za posljednji Grand Slam turnir u sezoni.