Hrvatska izgubila od Španjolske u finalu Lige nacija, Furija bolja na penale

Nogomet 18. lip 202319:23 > 19. lip 2023 00:18 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Španjolska nogometna reprezentacija osvojila je treće izdanje Uefine Lige nacija pobjedom u finalu odigranom pred 40.000 gledatelja na stadionu Feijenoord 'De Kuip' u Rotterdamu, do koje su Španjolci stigli boljim izvođenjem jedanaesteraca (5-4) jer nakon 120 minuta igre nije bilo pogodaka.

Hrvatska je najbolju priliku za pogodak u osnovnom dijelu utakmice imala u 51. minuti, kad je Josip Juranović s desetak metara iskosa desno poslao loptu pokraj suprotne vratnice, dok su Španjolci najbolju priliku imali u 84. minuti, kad je Fatijev udarac s osam metara na gol-crti blokirao Ivan Perišić.

U produžetku su Španjolci bili opasnija momčad, ali nijedan njihov udarac nije išao unutar okvira pa je odluka o pobjedniku ostavljena za raspucavanje udarcima s 11 metara.

Nikola Vlašić, Marcelo Brozović, Luka Modrić bili su precizni izvođači u prve tri serije, ali je udarac Lovre Majera u četvrtoj seriji obranio Simon. Ivan Perišić je pogodio u petoj seriji i ostavio Hrvatsku “na životu”. Joselu, Rodri, Mikel Merino, Marco Asensio bili su precizni za Španjolce, ali je u petoj seriji Aymeric Laporte pogodio gredu,

U šestoj seriji Simon je obranio udarac Brune Petkovića, a drugu meč-loptu za Španjolsku iskoristio je Dani Carvajal i tako donio trofej Španjolcima koji su se pridružili Portugalu i Francuskoj kao osvajači Lige nacija.

Hrvatska je, očekivano, prvu bitku, onu navijačku na tribinama, uvjerljivo dobila. Više od 30.000 navijača na De Kuipu stvorilo je ugođaj Vatrenima kao da finalni dvoboj igraju na domaćem terenu. Posebno dirljiv trenutak bio je onaj u 10. minuti kad se s tribina zaorila pjesma upućena 37-godišnjem kapetanu hrvatske reprezentacije Luki Modriću.

Tekstualni prijenos utakmice možete pronaći na NA OVOM LINKU.