SAD oborio dvije rakete iz Jemena

Sjedinjene Države objavile su da su oborile dvije rakete koje su ciljale na tanker na jugu Crvenog mora, lansirane iz dijelova Jemena pod kontrolom hutista.
Oglas
Brod u danskom vlasništvu koji plovi pod zastavom Singapura izvijestio je da je pogođen raketom, pa su američki vojni brodovi USS Gravely i USS Laboon odgovorili na njegove pozive upomoć, objavilo je američko središnje zapovjedništvo (CENTCOM) na platformi X.
Pritom su oborili dvije rakete lansirane iz Jemena. Pogođeni brod je i dalje siguran za plovidbu te na njemu nema ozlijeđenih.
Jemenski hutisti, povezani s Iranom, kontroliraju većinu Jemena itjednima remete svjetsku trgovinu napadima na brodove koji prolaze Crvenim morem. Hutisti traže prekid rata Izraela u Gazi.
Ovo je njihov 23 napad na međunarodne brodove od 19. studenoga, objavio je CENTCOM.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i mreža Twitter | Facebook | Instagram | TikTok.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas