HGSS se oglasio o divljačkom napadu istreniranih boraca na njihove članove

Vijesti 01. velj 202310:522 komentara
Goran Kovacic / Pixsell / ilustracija

Hrvatska gorska služba spašavanja oglasila se o slučaju premlaćivanja svojih članova i jedne djevojke na popularnom skijalištu Platak.

Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti:

Hrvatska gorska služba spašavanja strogo osuđuje bilo kakav oblik nasilja te ga smatramo neprihvatljivim za naše društvo.

Ogorčeni smo ovim bezočnim napadom na naše članove koji su proteklog vikenda odvojili svoje slobodno vrijeme kako bi osiguravali posjetitelje na skijalištu Platak. Nakon završetka akcije i dežurstva bez ikakvog povoda i motiva došlo je do napada na naše članove – volontere.

Vjerujemo da će institucije slučaj pomno istražiti i adekvatno sankcionirati počinitelje. Našim napadnutim članovima pružit ćemo svu potrebnu pomoć i podršku te im želimo brzi oporavak.”

Podsjetimo, u nedjelju navečer došlo je do incidenta na popularnom skijalištu Platak te su pretučena dva gorska spašavatelja i jedna djevojka. Pretukli su ih istrenirani borci nakon što je jedan od HGSS-ovaca odbio izvući njihov BMW koji je zapeo zbog driftanja po snijegu.

Trojac je pušten iz pritvora, ali jučer nisu sami otišli po vozilo, već su poslali izaslanika koji je platio GSC-u 265 eura da izvuče auto. Kako doznaje Novi list, GSS-ovac koji je bio prvi na udaru zaradio je potres mozga i ozljedu vratne kralježnice te se ne sjeća incidenta. Dobronamjerni koji je prvi pritekao u pomoć je završio sa slomljenom rukom te natučen, a ženska osoba koja je željela zaustaviti iživljavanje ima unutarnje krvarenje u plućima.

Opširnije o detaljima divljačkog napada koje je otkrio jedan od očevidaca možete pronaći OVDJE.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.

Komentari

Vaš komentar