Morate se na brzinu otrijezniti? Evo nekoliko praktičnih savjeta

Lifestyle 09. srp 202211:22 > 11:22 0 komentara
Pexels

Mnogi od nas su to iskusili: okupili ste se sa zabavnom grupom prijatelja i bacili ste nekoliko pića niz grlo. A pod "nekoliko", mislimo na "definitivno previše".

Da budemo jasni: za osobe s određenim zdravstvenim stanjima, poput dijabetesa ili alkoholizma, pijenje može doći s ozbiljnim posljedicama. A za svakoga tko pije, a zatim upravlja vozilom, ili, recimo, tko ima zadatak nadzirati djecu, očito je da je opijanje opasnost za tuđe zdravlje i dobrobit.

VEZANE VIJESTI

Ali ima puno slučajeva kada si se samo malo previše zabavio, i odjednom se moraš trgnuti iz toga.

Hidratacija

Voda može biti jednako dobra u čišćenju pijanog mozga kao i u liječenju vaše žeđi. “Alkohol dehidrira tijelo, što uzrokuje mnogo nuspojava”, rekla je Zehra Siddiqui, direktorica Ryan Chlesea-Clinton, neovisnog zdravstvenog centra koji liječi nedovoljno razvijenu populaciju u New Yorku.

Enzimske tablete

Što ako iskakanje pilule može odmah dopustiti bilo kojem imbiber asu DA DUI test? Tim na UCLA Henry Samueli School of Engineering and Applied Science radio je na onom koji sadrži oksidazu za razgradnju alkohola i drugom enzimu za čišćenje toksičnog otpada koji uzrokuje oksidaza. Studija, koja se pojavljuje u Nature Nanotechnology, sugerira da kapsula u osnovi obrađuje alkohol na način na koji to radi jetra. “Daljnjim istraživanjima ovo otkriće moglo bi se koristiti kao preventivna mjera ili protuotrov za intoksikaciju alkoholom”, kaže autor studije Dr. Yunfeng Lu, profesor kemijskog i biomolekularnog inženjerstva, u priopćenju za medije. Lu je izvijestio da je liječenje smanjilo razinu alkohola u krvi kod miševa za 45 posto u četiri sata.

Dobri ugljikohidrati

Švedski stolovi na bazi kruha mogu pomoći s upijanjem alkohola, ali bilo koja vrsta hrane u želucu može vam pomoći usporiti apsorpciju alkohola. To, naravno, može smanjiti vaše šanse da se previše opijete. “Jedenje prehrane s visokim udjelom ugljikohidrata smanjuje omjer alkohola u vašoj krvi i usporava apsorpciju”, kaže dr. Siddiqui za TheHealthy.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!