Tabak: Ako se nastave ekonomske mjere, mislim da će svi otvoriti terase

Šefica udruge ugostitelja Jelena Tabak za N1 je komentirala popuštanje epidemioloških mjera te otvaranje terasa ugostiteljskih objekata.
Oglas
"To je sigurno jedan plus i to je dobra epidemiološka stvar jer, s obzirom na to da idu toplija vremena, ljudi će ionako izlaziti i družiti se na otvorenom, a ovako će biti u kontroliranim uvjetima. To će sigurno biti prihvatljivije što se tiče epidemije. S druge strane, to je i financijski plus za one koji imaju terase", istaknula je Tabak.
Tabak navodi da se mjere pomoći trebaju nastaviti sve dok postoje bilo kakve restrikcije u poslovanju.
"Mi ne smatramo da je popuštanje mjera otvaranje ugostiteljstva. Dokle god traje restrikcija u poslovanju bilo kakve vrste, ekonomske mjere nas trebaju pratiti. Mislim da Vlada to shvaća i da će napraviti sve što je u njihovoj mogućnosti da se ekonomske mjere nastave dok postoje restrikcije", kazala je Tabak.
Jedna od mjera koja će biti na snazi jest i da je glazba zabranjena.
"Čudno je svakako jer odskače od prirode poslovanja. Mislim da je to napravljeno više zato što glazba potiče druženje, atmosferu i sve što nam treba za poslovanje, a možda ima malo manje veze s transmisijom. Ali, vjerovat ćemo da je to razlog. Svima nam je u interesu da brojke ostanu niske, da se epidemija ne širi", rekla je Tabak i pozvala i ugostitelje i goste da se pridržavaju mjera.
Ekonomske mjere
Tabak je istaknula da ugostitelji čekaju konkretne informacije o nastavku ekonomskih mjera kako bi odlučili hoće li otvarati terase ili ne.
"Jako puno ljudi je još uvijek u nedoumici i kalkuliraju što im se isplati jer su ljudi na rubu egzistencije i svaka odluka na papiru im je bitnija od dobre volje koju Vlada svakako ima za pomoć. Ako se mjere u dobrim kriterijima nastave, vjerujem da će svi koji imaju terase otvoriti i pokušati uprihoditi što je više moguće", smatra Tabak.
Tabak se nada da se epidemiološka situacija neće pogoršavati nego da će se s vremenom mjere dodatno popuštati.
"Nadam se da će prva iduća promjena biti otvaranje objekata i u unutrašnjim prostorima", rekla je Tabak.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas