Alonso najbolji na prvom treningu u kišnim uvjetima u Japanu

Formula 1 07. lis 202208:43 0 komentara
FLORENT GOODEN/DPPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Bivši svjetski prvak u Formuli 1 Španjolac Fernando Alonso ostvario je za upravljačem Alpine-Renaulta najbolje vrijeme na prvom treningu uoči VN Japana na stazi u Suzuki.

Alonso je po kišnim uvjetima ostvario vrijeme 1:42.248 ispred dva Ferrarijeva vozača, Carlosa Sainza (1:42.563) i Charlesa Leclerca (1:42.634).

Aktualni svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku Nizozemac Max Verstappen odvozio je samo nekoliko krugova sa svojim Red Bullom i na prvom treningu završio je kao šesti.

Sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton bio je tek 13. sa 2.31 sekundom zaostatka za Alonsom.

Verstappen pet utrka prije kraja sezone vodi sa 341 bodom, drugi je Leclerc sa 237 bodova, dok je na trećoj poziciji njegov momčadski kolega Sergio Perez sa 235 bodova.

Ako Verstappen pobijedi u nedjeljnoj utrci i ujedno ima najbrži krug utrke, uspješno će obraniti naslov.

Protekle dvije godine VN Japana nije bila u kalendaru SP-a zbog pandemije korone, a ove godine organizatori očekuju blizu 190.000 posjetitelja.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.