Moto GP: Iannoneu pole pozicija u Mugellu

Moto GP 30. svi 201515:46 > 15:55
Mirco Lazzari gp/Getty Images Sport

Vozač Ducatia Andrea Ianone osvojio je pole poziciju na šestoj utrci sezone u MotoGP klasi, Velikoj Nagradi Italije.

Iannone je postavio novi rekord staze u Mugellu, ostvarivši u kvalifikacijama vrijeme 1.46.489. Ovo je prvi put od 2007. godine da jedan vozač Ducatia stigne do pole pozicije na domaćem terenu, a prethodno je to pošlo za rukom Caseyu Stoneru.

Drugo najbrže vrijeme ostvario je Jorge Lorenzo iz Yamahe, a sjajan dan za domaće vozače upotpunio je Andrea Dovizioso, koji će startati sa treće pozicije.

Cal Crutchlow će predvoditi drugi red ispred Aleixa Espargara i Michellea Pirroa, još jednog člana Ducatia koji je za ovu utrku dobio specijalnu pozivnicu.

Sedmi u kvalifikacijama bio je Dani Pedrosa, dok će aktuelni lider u ukupnom poretku, Valentino Rossi startati sa osme pozicije. U prvih deset plasirali su se još Maverick Vinales i Pol Espargaro.

Aktualni prvak MotoGP klase, Marc Marquez osvojio je tek 13. mjesto, budući da se nije uspio plasirati u drugi krug kvalifikacija.

Najbrži u Moto2 klasi bio je Tito Rabat, dok je Dannyu Kentu pripala pole pozicija u klasi Moto3.

Izravan prijenos Velike Nagrade Italije možete gledati u nedjelju na Sport Klubu 1.