Samir Handanović obranio šesti uzastopni penal

Nogomet 28. stu 201410:36 > 10:38
EPA

Nogometaši Intera iz Milana sinoć su i definitivno izborili nastup u šesnaestini finala UEFA Europa lige, a glavni junak bio je golman Samir Handanović.

Reprezentativni čuvar mreže Slovenije, i prema mišljenjima mnogih jedan od najboljih golmana Europe, obranio je šesti uzastopni jedanaesterac nastupajući za Inter.

Golman porijeklom iz Bosne i Hercegovine niz je počeo ukrotivši udarac sa “bijele točke” Maxi Lopeza. Penale je potom “skidao” Antoniju Cassanu, Marcelu Larrondu, Andree Cossuu i Luci Toniju, te sinoć Jevgenu Konopljanki.

Handanović važi za specijalistu kada su u pitanju obrane s bijele točke. U Italiji se s 20 obranjenih penala nalazi na drugom mjestu vječite liste iza legendarnog Gianluce Pagliuce koji je obranio 24 penala u Seriji A.

Tim iz Milana trijumf nad Dniprom (2:1) izborio je s igračem manje na terenu, uz rezultatski preokret. Ukrajinski tim poveo je pogotkom Rotana u 16. minuti. Dvanaest minuta kasnije Konopljanka je pucao penal, no Handanović je obranio i ostavio svoj tim u igri. Od tada je Interovim igračima sve polazilo za nogom, pa su izjednačili golom Zdravka Kuzmanovića u 30. minuti. Talijanska ekipa pobjedu je potvrdila preko Pabla Osvalda u 50. minuti utakmice.

Kolo prije kraja prve faze natjecanja Europa lige u grupi F Inter je lider na ljestvici i nedostižan za ostale s 11 osvojenih bodova. Saint-Etienne i Qarabag imaju po pet, dok je Dnjipro posljednji s četiri boda.