Dinamo prošao s minimalnim porazom protiv Seville

Nogomet 18. lis 201623:37 > 23:41
Ilustracija

U 3. kolu Lige prvaka na Maksimiru su igrali Dinamo i Sevilla, trostruki uzastopni osvajač Europske lige. Kišna i prohladna jesenja večer je privukla samo 6 000 gledatelja na tribine, a stvari su odmah krenule prilično očekivanim smjerom.

Sevilla je istrčala u formaciji 3-5-1, Vietto u napadu, a jaki trojac iza leđa – Vitolo, Nasri i Vazquez. Leđa im je čuvao N Zonzi, a cijelo prvo poluvrijeme bekovi Escudero i Mariano su odigrali na polovici Dinama. Već je prva minuta dala naslutiti u kojem će ritmu ići utakmica. Gosti su došli po 3 boda i tako su se postavili od prvog zvižduka Micheala Olivera.

Nakon uvodnih 20-25 minuta inicijative došla je i prva velika šansa, koju propušta Nasri, a onda, Sevilla kao da ima klik i počinje brža, preciznija, direktinija igra prema vratima Dinama, koji je bio posve inferioran punih 45 minuta, s tek ponekim dodirom na polovici Seville. Franco Vazquez, uz Nasrija glavni kreativac kod gostiju, ima 2 velike šanse u 32. minuti, jednu glavom pa onda i nogom, ali srečom po Dinamo u oba je navrata bio neprecizan.

Nakon jednog od rijetkih izleta Benkovića duboko na stranu Seville, mladi je igrač izgubio loptu, i uslijedila je brza kontra čiji je ideolog bio Vazquez, pomoćnici Vietto i Mariano, a finišer Nasri, koji je ovaj put bio nemilosrdan. Vodstvo trostrukog osvajaca Europske lige, sasvim zasluženo. Kraj prvog poluvremena je dobrodošao Dinamu, a znalo se da će prvih 10 minuta nastavka biti od presudne važnosti.

Sevilla kao da je odigrala u brzini niže drugih 45. min., možda već mislima okrenuti velikom derbiju u nedjelju, kada će igrati u La Ligi za prvo mjesto protiv Atletico Madrida na svom stadionu. Naravno, gosti su imali svoje šanse u 2. pol, poneku promašenu mrtvu priliku (Vietto), a nešto je ipak više ponudio i Dinamo, premda je to i dalje premalo za jednu domaću utakmicu LP, posebno kada se zna da je dojučerašnji drugoligaš Leganes zabio 2 gola Sevilli u prošlom kolu Primere i imao još par izglednih prilika za gol.

Zagrepčani su ušli s prevelikim respektom i nisu se usudili odigrati ofenzvnije, što je možda na kraju dana i dobro. Poraz 0-1 od Seville ne zvuči toliko loše, čak se može reći i da je prihvatljiv.