Leicester razbio Liverpool, ali navijači su nezadovoljni

Nogomet 28. velj 201709:51 > 09:55
Reuters / Craig Brough

Aktualni engleski nogometni prvak Leicester City je u prvoj utakmici pod vodstvom privremenog trenera Craiga Shakespearea na svom terenu svladao Liverpool s 3-1 (2-0) i s ta tri boda pobjegao iz zone ispadanja.

Leicester je poveo u 28. minuti preko Vardyja, da bi na 2-0 povisio Drinkwater sjajnim udarcem s 25 metara u 39. minuti. Vardy je svojim drugim golom u 60. minuti odveo Lisice na tri gola prednosti da bi Coutinho u 68. uspio tek ublažiti poraz Redsa. Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola zbog ozljede.

Bila je ovo prva utakmica Leicestera nakon smjene Claudija Ranierija koji ga jeprošle sezone senzacionalno odveo do naslova. U posljednjih šest utakmica u Premier ligi Leicester je osvojio samo bod i nije uspio zabiti nijedan gol. Protiv Liverpoola je postigao tri u samo 60 minuta.

S druge strane, Liverpool ima samo jednu pobjedu u posljednjih sedam utakmica u Premier ligi. Ove je sezone poražen pet puta i to isključivo od klubova iz donje polovice ljestvice (Leicester, Hull, Swansea, Bournemouth, Burnley).

Leicester je sada 15. na ljestvici s 24 boda, koliko ima i 16. Swansea City, dva manje imaju Middlesbrough i Crystal Palace koji se nalazi u zoni ispadanja. Liverpool je ostao peti s 49 bodova, jednim manje od četvrtog Arsenala, a jednim više od šestog Manchester Uniteda koji imaju po utakmicu manje.

No, unatoč pobjedi, navijači su ostali nezadovoljni. Došli su do zaključka da su upravo igrači ‘minirali’ Ranierija i lošim igrama isprovocirali njegov odlazak.

Internet je prepun jednog zajedničkog nazivnika u cijelom razgovoru, a to je novi nadimak ‘zmije’.

“Ništa što već nije viđeno u Engleskoj. Prošle godine Chelsea je to napravio Mourinhu, a sada Lecister Ranieriju”, “Hrpetina zmija ovi igrači Leicestera, samo hrpetina zmija u travi”, “Ovo večeras protiv Liverpoola je potpuno drugačija momčad u odnosu na cijelu dosadašnju sezonu, nemojte mi reći da igrači nisu upravo zabili nož u leđa Ranieriju”, samo su neki od komentara navijača Leicestera na društvenim mrežama.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.