Kup Kralja: Valencia teškom mukom svladala Espanyol

Nogomet 08. sij 201509:34 > 09:36
EPA/Kai Foersterling

Bio je to dobar dan za španjolske klubove koji su bili domaćini u sklopu osmine finala Kupa Kralja s obzirom da niti jedan od četiri nije pretrpio poraz pred svojim navijačima.

U srijedu navečer odigrane su četiri utakmice osmine finala španjolskog nogometnog Kupa Kralja, a u gradskom derbiju je Atletico s 2-0 na Vicente Calderonu nadigrao Real Madrid.

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su u prvoj utakmici osmine finala Kupa Kralja na svom Calderonu madridski Real s 2-0 i stekli veliku prednost pred uzvrat na Santiago Bernabeu 15. siječnja.

U 58. minuti Sergio Ramos je srušio Raula Garciu, koji je sam izveo kazneni udarac i donio Atleticu vodstvo. Dvoboj je odlučen u 76. minuti kada je nakon udarca iz kuta branič Jose Gimenez najviše skočio i postavio konačnih 2-0.

U preostale tri utakmice odigrane u srijedu Villarreal je kod kuće svladao Real Sociedad s 1-0, a Valencia je kao domaći s 2-1 bila bolja od Espanyola, a Almeria i Getafe su odigrali 1-1.

U četvrtak su na rasporedu preostale dvije utakmice: Granada je domaćin Sevilli, a Barcelona dočekuje Elche.