Pobjeda Intera, Brozoviću 90 minuta

Nogomet 08. velj 201522:40 > 22:52
EPA/DANIELE MASCOLO

U susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Palermo 3-0 uz odličnu igru hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića.

Golove za milanski sastav zabili su Fredy Guarin u 16. minuti i Mauro Icardi u 65. i 89. minuti. Za Inter je cijeli susret odlično odigrao Brozović, dok je Mateo Kovačić dobio priliku u posljednjih šest minuta. Za goste je do 66. minute igrao Mato Jajalo.

U ranije odigranom susretu Roma je na gostovanju pobijedila Cagliari 2-1 i ponovo ima sedam boda zaostatka za liderom Juventusom. Golove za rimski sastav zabili su Adem Ljajić (37) i Leandro Paredes (85), dok je strijelac za domaćine bio Paul Jose Mpoku (90+5). Hrvatski reprezentativac Duje Čop igrao je za Cagliari do 84. minute.

Pobjedu je ostvarila i Fiorentina koja je u sjajnom dvoboju porazila Atalantu 3-2, a pobjednički pogodak postigao je Manuel Pasqual u 89 minuti. Gosti su vodili 1-0, a sedam minuta prije kraja susreta su izjednačili na 2-2, no ipak su ispustili bodove. Strijelci za ‘viole’ bili su i Jose Basanta (18) i Alessandro Diamanti (76), dok su golove za goste zabili Davide Zappacosta (9) i Richmond Boakye (83). Milan Badelj je za Fiorentinu odigrao cijeli susret.

Napoli je slavio protiv Udinesea 3-1. Strijelci za domaći sastav bili su Dries Mertens (8), Manolo Gabbiadini (21) i Cyril Thereau (59-ag), dok je za goste zabio Thereau (27). Ivan Strinić nije nastupio za Napoli, dok je Stipe Perica odigrao posljednjih 12 minuta za goste. Igor Bubnjić nije nastupio za momčad iz Udina.

Sampdoria i Sassuolo su odigrali bez pobjednika 1-1, a oba gola pala su u prvih devet minuta utakmice. Gosti su poveli golom Francesca Acerbija na asistenciju Šime Vrsaljka, a izjednačio je Eder sedam minuta kasnije. Nažalost, Vrsaljko se u 14. minuti ozlijedio i morao je napustiti teren. Karlo Lulić nije nastupio za Sampu.

Na ljestvici vodi Juventus (53) ispred Rome (46), Napolija (42), Fiorentine (35) i Sampdorije (35).

REZULTATI:

Inter – Palermo 3-0 (Guarin 16, Icardi 65, 88)

Cagliari – Roma 1-2 (Mpoku 90+5 / Ljajić 38, Paredes 85)

Empoli – Cesena 2-0 (Maccarone 30, Signorelli 57)

Napoli – Udinese 3-1 (Mertens 8, Gabbiadini 21, Thereau 59-ag / Thereau 27)

Sampdoria – Sassuolo 1-1 (Eder 9 / Acerbi 2)

Fiorentina – Atalanta 3-2 (Basanta 18, Diamanti 76, Pasqual 89 / Zappacosta 9, Boakye 83)

U subotu:

Juventus – Milan 3-1 (Tevez 14, Bonucci 31, Morata 65 / Antonelli 28)

Verona – Torino 1-3 (Toni 83 / Martinez 32, Quagliarella 50-11m, El Kaddouri 90+2)