Francuska: Remi Lyona i PSG-a u derbiju

Nogomet 08. velj 201523:09 > 23:15
EPA

U derbiju 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Paris SG su odigrali 1-1 (1-0).

Poveli su domaći golom Njiea (31), a poravnao je Ibrahimović (69-11m).

Lyon je ostao vodeći na ljestvici sa 50 bodova, dva više od Marseillea i Paris SG-a.

Danas su odigrane još dvije utakmice. Nica i Nantes su odigrali bez golova, dok je Guingamp pobijedio Monaco 1-0. Pogodak odluke zabio je Dorian Leveque u 51. minuti utakmice, a domaćin je do bodova stigao premda je od 22. minute igrao bez isključenog Mustaphe Dialla.

Bio je to prvi pogodak kojeg je vratar hrvatske reprezentacije i Monaca Danijel Subašić primio u francuskom prvenstvu nakon 842 minute. Posljednji pogodak Subašić je primio 29. studenog prošle godine u porazu od Rennesa 0-2. Pogodak mu je zabio Finac Ola Toivonen u 19. minuti susreta.

Nakon toga je hrvatski reprezentativac nanizao osam utakmica bez primljenog gola. Pogodak mu nisu zabili Lille, Nantes, Bordeaux, Metz, Marseille, Toulouse, Lens i Lyon sve do ogleda protiv Guingampa. Francuski rekorder je Gaetan Huard koji je u sezoni 1992/93. na vratima Bordeauxa izdržao čak 1176 minuta bez primljenog pogotka.

Lyon – PSG 1-1 (Njie 31 / Ibrahimović 69-11m)
Nica – Nantes 0-0
Guingamp – Monaco 1-0 (Leveque 51)

U subotu:
Montpellier – Lille 1-2 (Dabo 90+3 / Roux 9, Lopes 53)
Reims – Lorient 1-3 (Moukandjo 42 / Gassama 50, Guerreiro 63, Jeannot 85)
Evian – Bordeaux 0-1 (Khazri 11)
Caen – Toulouse 2-0 (Privat 17, Feret 72-11m)
Bastia – Metz 2-0 (Kamano 65, Boudebouz 79-11m)
Rennes – Marseille 1-1 (Toivonen 27 / Ocampos 60)

U petak:
St Etienne – Lens 3-3 (N’Guemo 18, Mollo 57, Erding 83 / Touzghar 60,69-11m, Chavarria 77)