Bundesliga: Golijada u Leverkusenu

Nogomet 14. velj 201519:04 > 19:06
REUTERS Ina Fassbende

Bayer Leverkusen i Wolfsburg odigrali su utakmicu za pamćenje u kojoj je postignuto čak devet pogodaka. Uspješniji su na kraju bili "vukovi" slavivši 5:4.

U derbiju 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je Bayer Leverkusen na domaćem terenu poražen od Wolfsburga sa 4-5 u jednoj od najboljih utakmica ove sezone u Bundesligi.

Wolfsburg je nakon 29. minuta vodio 3-0, da bi Leverkusen u 72. došao do izjednačenja 4-4. No, u trećoj minuti sudačke nadoknade gosti ipak dolaze do pobjede, a strijelac je bio Bas Dost, kojemu to bio četvrti pogodak na utakmici.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zbog problema sa leđima nije bio u sastavu “vukova”.

Kod Leverkusena briljirao je Korejac Heung-Min Son sa tri gola. Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayera, a pričuvni vratar Dario Krešić ostao je na klupi za rezerve.

I Hoffenheim je došao do pobjede u sudačkoj nadoknadi, svladavši posljednjeplasirani Stuttgart sa 2-1 golom Sebastiana Rudyja (90+3).

Sudačka nadoknada bila je sretna i za Borussiju Moenchengladbach, koja se bori za mjesta koja vode u Ligu prvaka. Pobjednčki gol protiv Koelna zabio je Granit Xhaka (90+1).

Bayern je na domaćem terenu deklasirao Hamburger sa 8-0. Po dva gola zabili su Thomas Müller (21-pen, 55), Arjen Robben (36, 47) i Mario Goetze (23, 88), a Robert Lewandowski (56) i Franck Ribéry (69) dodali su po jedan.

Ivica Olić bio je u početnoj postavi HSV-a, ali je napustio teren u 23. minuti zbog ozljede.

Borussia iz Dortmunda je dan ranije svladala na svom terenu Mainz sa 4-2, te je po prvi je puta ove sezone spojila dvije pobjede zaredom. Večeras se sastaju Eintracht Frankfurt – Schalke.