Roma slavila u Moskvi, Valencija bolja od Young Boysa

Nogomet 08. stu 201807:59 > 08:03
REUTERS/Maxim Shemetov

U susretu 4. kola G skupine nogometne Lige prvaka Roma je u Moskvi pobijedila CSKA sa 2-1 načinivši veliki korak prema plasmanu u osminu finala.

Gosti su poveli već u 4. minuti golom Kostasa Manolasa nakon ubačaja iz kornera. Domaćin je najbolju priliku za izjednačenje u prvom dijelu imao u 38. minuti kada je Ivan Obljakov izašao sam ispred Robina Olsena, ali je švedski vratar obranio njegov udarac.

Odličnu igru CSKA je okrunio izjednačenjem u 52. minuti, a pogodak je zabio Arnor Sigurdsson na dodavanje Ilzata Ahmetova. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 56. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Hordur Magnusson. Tri minute kasnije Roma je povela sa 2-1 golom Lorenza Pellegrinija iz čini se, zaleđa. U 62. minuti sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogao je riješiti Edin Džeko, ali nije to bila večer BiH napadača. CSKA je do kraja utakmice pokušao izjednačiti, ali nije uspio i Roma sada ima pet bodova više od ruskog kluba.

Nikola Vlašić je odigrao cijeli susret za CSKA, dok Ante Ćorić nije nastupio za Romu. U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Viktorija Plzen i Real Madrid.

Na ljestvici vodi Roma s devet bodova, Real Madrid ima šest bodova i utakmicu manje, CSKA je ostao na četiri boda, dok je na začelju Viktorija s jednim bodom i utakmicom manje.

U ranijem terminu je odigrana i utakmica u skupini H. Valencija je pobijedila Young Boyse sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Španjolci su poveli u 14. minuti preko Santi Mine, a u 37. minuti je izjednačio Roger Assale. Dvije minute prije kraja poluvremena Mina je doveo ‘Šišmiše’ u novo vodstvo svojim drugim golom na utakmici, a korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 56. minuti kada je Carlos Soler lijepim udarcem zabio za 3-1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 77. minuti kada je švicarski sastav ostao s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Sekou Sanogo.

U drugom susretu sastaju se Juventus i Manchester United.

Na ljestvici vodi Juventus s devet bodova i utakmicom manje, Valencija ima pet bodova, Manchester United četiri i utakmicu manje, dok su na začelju Švicarci s jednim bodom.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.