Kalinić opet zabio u pobjedi Atletica; Simeone zadovoljan: Ostavlja dobar dojam

Nogomet 08. pro 201819:33 > 19:37
MIGUEL RIOPA / AFP

Bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić zabio je u domaćoj pobjedi Atletico Madrida protiv Alavesa (3-0) u 15. kolu Primere.

Kalinić je postigao prvi gol na utakmici u 25. minuti na ubacivanje Ariasa, a to mu je drugi gol za Atletico u samo tri dana, jer je zabio i u Kupu protiv Sant Andreua. Kalinić je startao u početnoj postavi i dobiva sve više prostora ozljedom Diega Coste.

Drugi i treći gol za “Colchonerose” postigli su Griezmann (82) i Rodrigo (88), no susret je zasjenila teška ozljeda koljena francuskog braniča Lucasa Hernandeza.

Bio je to i derbi kola, a Atletico se vibuo do drugog mjesta s 28 bodova, koliko ima i vodeća Barca, dok je Alaves ostao četvrti s 24 boda.

Simeone zadovoljan

Trener Diego Simeone istaknuo je kako hrvatski napadač koristi prilike koje mu u posljednje vrijeme daje.

Kalinić dobro radi. Došao je kod nas nakon teške sezone u Milanu a sada mu se ukazuju prilike. On zna da ja prema nikome nemam obvezu, o tome smo razgovarali, no na mene ostavlja jako dobar dojam i zato dobiva priliku”, rekao je Simeone na konferenciji za medije podno stadiona Wanda Metropolitano u Madridu.

Ondje je Atlético s 3-0 pobijedio Deportivo Alavés izjednačivši se s Barcelonom na vrhu prvenstvene tablice premda Katalonci imaju utakmicu manje. Kalinić je u 25. minuti zabio za 1-0 što mu je prvi prvenstveni pogodak od kada je prije četiri mjeseca došao iz Milana. U srijedu je na istom stadionu bio zabio gol i u pobjedi od 4-0 nad četvrtoligašem Sant Andreuom u 1/16 finala kupa.

“Bio je dobar protiv Sant Andreua a danas je ponovo dobro odigrao. To nas čini zadovoljnima jer ga trebamo”, napomenuo je Simeone koji je srdačno i žestoko zagrlio 30-godišnjeg napadača nakon pogotka. “Kalinić traži svoje mjesto u momčadi. Bez obzira na golove radi dobar posao, kada prima loptu leđima okrenut golu, kada se nudi igračima da primi loptu…”, dodao je Simeone.

Napadač Diego Costa je prošli tjedan otputovao u Brazil kako bi operirao ozlijeđenu lijevu nogu pa će izbivati s terena oko 3 mjeseca. Simeone stoga traži igrača koji će s Antoineom Griezmannom biti u vrhu napada u formaciji 4-4-2.

“Vodim se dojmom kojeg na mene ostavljaju igrači, prema onome kakvima mi se čine i prema onome što vjerujem da je najbolje za momčad”, rekao je Simeone.

U petak je na konferenciji za medije uoči utakmice rekao kako s upravom nije razgovarao oko dovođenja novih igrača kada se idući mjesec otvori prijelazni rok. Novine Marca, sa sjedištem u Madridu, ranije su navele kako bi Atlético mogao posegnuti za 22-godišnjim napadačem Maximilianom Gómezom iz Celte Vigo. Plaće za igrače već su dosegnule limit pa bi Atlético morao prodati nekoga da dovede novog igrača što nije izgledno.

Simeone je odgovorio kako će se osloniti na igrače koje već ima. Tada je rekao kako Kalinić ima referencu dobrog napadača.

Bivši hrvatski reprezentativac je dosad čekao priliku s klupe, obično ulazeći u drugom poluvremenu, a u dosadašnjih dvanaest utakmica samo je dva puta odigrao svih 90 minuta.

„Bio je dobar i kada je ranije ulazio u igru. Nije padao u očaj kada ne bi zabio gol“, napomenuo je njegov vezni suigrač Saúl Ñiguez koji je u subotu igrao na lijevom beku. „Golovi su nagrada za strpljivost i dobar rad. Oni daju samopouzdanje“, zaključio je.

Mediji, pak, navode kako je Kalinić protiv Alavésa opravdao očekivanja.

„Počeo je predano pa je već u početnih pet minuta imao udarac na gol i žuti karton. Također se dobro priključivao suigračima u napadu“, komentar je sportskih novina AS sa sjedištem u Madridu.

„U 26. minuti je trbuhom poslao loptu u mrežu nakon dodavanja Ariasa. Više nije imao prilika jer mu to niti igra nije dopuštala no nudio je dobra rješenja sve dok nije zamijenjen u 56. minuti“, dodaju te novine.

Konkurentska Marca je o igraču s brojem 9 na leđima navela: „Utakmicu je završio onime što se očekuje od ‘devetke’ + golom. Pojavio se ondje gdje je bilo potrebno da loptu pospremi u mrežu“.