Torino – Juventus 0-1

Nogomet 03. stu 201909:18 > 09:19
Miguel MEDINA / AFP

Nogometaši Juventusa vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) gostujućoj pobjedi protiv gradskog rivala Torina u susretu 11. kola.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je De Ligt u 70. minuti iz gužve nakon kornera.

Ovom pobjedom Juventus je ponovno preskočio Inter, koji je ranije u subotu kao gost sa 2-1 (0-0) svladao Bolognu, torinski sastav ima 29, a milanski 28 bodova. Torino je 13. sa 11 bodova.

Intera je u Bologni stigao do dramatične 2-1 (0-0) pobjede golom u sudačkoj nadoknadi. Bologna je povela pogotkom Soriana (59), na 1-1 poravnao je Lukaku (75), da bi Inter do tri boda stigao golom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi. Orsolini je neoprezno zakačio nogu Lautara u svom kaznenom prostoru, a siguran izvođač udarca bijele točke bio je Lukaku.
Hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović igrao je čitav susret za Inter.

Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladala Napoli sa 2-1 (1-0). Roma je povela 2-0 golovima Zaniola (19) i Veretouta (55-11m), a usto i Kolarov u 26. minuti nije iskoristio kazneni udarac. Napoli se uspio vratiti u utakmicu golom Milika (72), no do kraja dvoboja ipak nije uspio doći niti do boda.

Nikola Kalinić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Rome koja je sada treća na ljestvici sa 22 boda, jednim više i utakmicom više od četvrte Atalante. Napoli je ostao šesti sa 18 bodova, koliko imaju i peti Lazio te sedmi Cagliari.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.