Guardiola slavio u derbiju, ali mu se ovo po prvi puta dogodilo u Premiershipu

Nogomet 24. stu 201914:05 > 14:14
Oli SCARFF / AFP

U derbiju 13. kola Premiershipa Manchester City je u subotu na Etihadu protiv Chelsea slavio sa 2:1, ali po prvi puta da su 'građani' u prvenstvu imali manji posjed lopte od suparnika od kada ih vodi Pep Guardiola.

Podsjećamo, gosti su poveli 21. minuti kada je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odlično uposlio Kantéa, koji je utrčao u 16-erac i zatresao mrežu. Osam minuta kasnije Manchester City je izjednačio. Kevin De Bruyne je opalio s vrha kaznenog prostora, lopta je okrznula Chelseajevog braniča Zoumu i završila je u mreži. Domaćini u 37. minuti dolaze do preokreta, a strijelac je nakon solo akcije bio Riyad Mahrez. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako je Manchester City imao nekoliko dobrih prigoda.

No pedantnim statističarima za oko je zapelo nešto drugo. Naime, poznato je da sve momčadi koje je trenirao Guardiola vole imati loptu u svojim nogama, a tako je i u Cityju od kada je ih je preuzeo ovaj španjolski stručnjak (srpanj 2016.).

To se nakratko promijenilo ove subote, jer je Chelsea imao bolji posjed 53,3% dok je domaćin ostao na 46,7%. Ovo je prvi puta da je Guardiolina družina u Premiershipu bila u toj statističkoj kategoriji u podređenom položaju, a za to je bila potrebna 127 utakmica u elitnom razredu…

Isto tako ovo je i najmanji posjed lopte ikada kojeg je imala neka Guardiolina momčad u njegovoj karijeri, a dosad je vodio 381 utakmicu. Ipak, velika utjeha za Guardiolu može biti što je uzeo tri boda pa je Manchester City nastavio lov za vodećim Liverpoolom, prenosi tportal.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.