Atleticu derbi i skok na treće mjesto

Nogomet 25. lis 201523:17 > 23:23
REUTERS/Marcelo del Pozo

U zadnjem nedjeljnom susretu 9. kola Primere Atletico je u Madridu pobijedio Valenciju s 2-1.

Pobjedu su Atleticu donijeli Jackson Martinez (32) i Yannick Ferreira-Carrasco (40), dok je strijelac za goste bio Alcacer (72pen). Vode Real i Barcelona s po 21 bodom, Atletico je treći s 19 bodova, a Valencia deveta s 12.

Napoli bolji od Chieva

U posljednjem susretu devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je u Veroni pobijedio Chievo 1-0 i probio se na drugo mjesto ljestvice.

Pogodak odluke zabio je Gonzalo Higuain u 59. minuti na asistenciju Faouzija Ghoulama. Bio je to njegov sedmi pogodak ove sezone i Argentinac dijeli prvu poziciju ljestvice strijelaca Serie A s napadačem Sampdorije Ederom. Ivan Strinić nije nastupio za Napoli.

PSG lako sa St Etienneom

U posljednjem susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Paris St Germain je deklasirao St Etienne 4-1 i učvrstio vodeću poziciju na ljestvici.

Golove za momčad francuskog prvaka zabili su Layvin Kurzawa (23), Edison Cavani (48), Zlatan Ibrahimović (67) i Lucas Moura (88), dok je pogodak za goste zabio Marco Verratti (73-ag).

Monaco je na gostovanju pobijedio Reims 1-0 golom Bernarda Silve u 11. minuti. Danijel Subašić je branio za Monaco, a cijeli susret za momčad iz Kneževine odigrao je i Mario Pašalić.
Gostujuće bodove dohvatio je i Marseille pobijedivši Lille 2-1. Strijelci za OM bili su Michy Batshuayi (37) i Romain Alessandrini (56), a pogodak za Lille zabio je Sebastien Corchia (71).
Na ljestvici vodi PSG sa 29 bodova, na drugom mjestu je Angers sa 22 boda, a treći je Caen sa 21 bodom.