Valencia i Real odigrali 2-2; Kovačić isključen

Nogomet 03. sij 201623:05 > 23:12
REUTERS

U utakmici 18. kola Primere Valencia i Real su na Mestalli odigrali 2-2, a Mateo Kovačić je dobio crveni karton.

Real je poveo u 17. minuti nakon atraktivne akcije Ronalda i Balea, koju je okončao preciznim udarcem Benzema. Valencija je potom bila puno bolja i zasluženo je došla do izjednačenja u zadnjim sekundama prvog dijela kada je Pepe srušio Gomesa, a Dani Parejo je bio siguran iz kaznenog udarca. U 68. minuti Real je ostao s igračem manje jer je Mateo Kovačić dobio izravni crveni karton zbog grubog starta, no “kraljevski klub” je ipak zabio u 81.minuti kada je nabačaj Kroosa Bale glavom neobranjivo sproveo u mrežu.  Vodstvo Reala je trajalo samo minutu jer je Paco Alcacer također glavom poravnao na 2-2.  U zadnnim sekundama dvoboja napadač Valencije Negredo je izbio sam ispred vratara Navasa koji je obranio njegov udaraca i spasio Real od poraza.

Na ljestvici vodi Atletico s 41 bodom, Barcelona ima 39, Real 37, a Villareal 36 bodova.