ATP Tokio: Dodig i Melo u finalu parova

Tenis 03. lis 201413:00 > 13:07
AP Photo/Sang Tan

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i njegov brazilski partner Marcelo Melo probili su se do polufinala ATP turnira u Tokiju u konkurenciji parova, nakon što su u polufinalu sa 7-5, 6-3 nadigrali Španjolce Marcela Granollersa i Marca Lopeza.

Dodig i Melo su do pobjede stigli za 74 minute napravivši po jedan break u svakom setu te spasivši sve četiri break prilike njihovih suparnika. Bila je to druga pobjeda Dodiga i Mela u tri dvoboja s Granollersom i Lopezom, kojom su uzvratili Španjolcima za poraz u polufinalu ovogodišnjeg US Opena.

Dodig i Melo će u Tokiju igrati šesto zajedničko finale, a treće u ovoj sezoni. Dosad su samo jednom uspjeli stići do pobjedničkog trofeja, prošle godine na turniru Masters serije u Šangaju, gdje će sljedeći tjedan braniti naslov.

Finalni dvoboj na rasporedu je u nedjelju, a u njemu će se Dodigu i Melu suprotstaviti bolji iz obračuna francusko-poljske kombinacije Herbert-Przysiezny i američko-južnoafričkog para Butorac-Klaasen.