Kako će sankcije Nafnoj industriji Srbije utjecati na Hrvatsku? Evo što kažu Amerikanci

Sjedinjene Američke Države poduzele su korake kako bi Rusiji uskratile prihode od njenih energetskih kompanija, uvođenjem sankcija za više od 200 pojedinaca i subjekata koji djeluju u ruskom energetskom sektoru, uključujući Gazprom Neft i mnoge njegove podružnice.
Oglas
"Gazprom Neft posjeduje 50 posto Naftne industrije Srbije (NIS), a Rusija koristi svoj udio u profitima NIS-a za financiranje brutalne agresije na Ukrajinu i destabilizaciju Europe. Vjerujemo da bi alternativno vlasništvo nad NIS-om donijelo veći mir i prosperitet regiji", poručili su iz veleposlanstva SAD-a u Hrvatskoj i dodali:
"Sjedinjene Američke Države blisko surađuju s Hrvatskom kako bi ublažile bilo kakve posljedice ovih američkih sankcija na JANAF ili druge hrvatske kompanije te osigurale da ove mjere ne ugroze regionalnu energetsku sigurnost. U daljnjim koracima nastavit ćemo konzultacije s Hrvatskom i ostalim partnerima u ostvarivanju zajedničkog cilja – uskraćivanja Rusiji prihoda kojima nastavlja rat protiv Ukrajine."
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i mreža Twitter | Facebook | Instagram | TikTok.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas