Gradonačelnik: Rijeku pogodilo nevrijeme epskih razmjera, vladao je kaos

Rijeku je jučer pogodilo nevrijeme epskih razmjera koje ne pamte ni najstariji stanovnici. Poplavljen je centar grada, na ulicama je vladao priličan kaos, a najgore što se dogodilo je da je izgubljen jedan ljudski život, izjavio je u četvrtak riječki gradonačelnik Marko Filipović.
Oglas
Zahvalio je svim djelatnicima hitnih službi koji su intervenirali u mnogo slučajeva. Sad je najbitnije da se situacija normalizirala, većina šahti je vraćena u okna, promet se normalizirao, a školska nastava se odvija redovno, rekao je gradonačelnik.
Najveće štete su u gradskim ustanovama u kulturi na području Art-kvarta, dodao je.
Kako su najavljene nove veće količine oborina tijekom četvrtka, pozvao je građane da ne dolaze u središte ako to nije nužno, u slučaju da se ponovi nevrijeme u takvom intenzitetu.
Uz vatrogasce noć na terenu su proveli djelatnici komunalne tvrtke Vodovod i kanalizacija i drugi.
U kontaktu sam sa županom Zlatkom Komadinom, rektoricom riječkoga Sveučilišta Snježanom Prijić Samaržija i nadležnima u dežurnim službama, rekao je Filipović.
Zbrajaju se prijave o štetama, te će se naknadno znati kolika je ukupna šteta, naveo je gradonačelnik, procijenivši da vjerojatno neće trebati proglašavati elementarnu nepogodu.
Voda za piće se analizira i informacija za građane će se dati čim analiza bude gotova, najavio je.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas