Španjolska: Kiks Reala, gol Čopa u porazu Sportinga

Nogomet 21. ruj 201622:12 > 22:13
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši madridskog Reala u susretu 5. kola španjolskog prvenstva odigrali su na svom Santiago Bernabeu samo 1-1 (0-1) protiv Villarreala i tako ispustili prve bodove u Primeri ove sezone.

Gosti su poveli u samoj završnici prvog poluvremena iz 11-erca kojega je realizirao Bruno Soriano (45+1-11m) nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Sergija Ramosa, a stoper Reala se iskupio za svoju pogrešku golom za poravnanje na početku drugog poluvremena, u 48. minuti.

Usprkos pritisku, Real nije uspio postići i pobjednički pogodak, pa je tako prekinut njegov ni od 16 uzastopnih prvenstvenih pobjeda koji je trajao od 27. kola prošlog prvenstva.

Mateo Kovačić odigrao je čitavu utakmicu za “kraljevski” klub, dok Luka Modrić nije konkurirao za nastup.

Real je vodeći sa 13 bodova, dva više od druge Seville, a četiri od Barcelone, koja od 22 sata igra protiv madridskog Atletica. Villarreal je peti s devet bodova.

Duije Čop bio je strijelac za Sporting iz Gijona u 1-2 (0-0) porazu kod Celte u Vigu. On je svoj treći ovosezonski pogodak postigao u 80. minuti iz 11-erca kojim je poravnao na 1-1. No, domaći su u preostalom vremenu uspjeli postići pobjednički pogodak, također s bijele točke je u 87. minuti precizan bio Iago Aspas. Prvi gol za Celtu postigao je Hugo Mallo (66).

Čop je odigrao svih 90 minuta za Sporting koji je trenutačno osmi sa sedam bodova, dok je Celta prvom pobjedom u sezoni skočila na 16. mjesto sa četiri boda.