SP Rusija: Urugvaj bolji od Rusa, pobjeda Saudijaca

Nogomet 25. lip 201818:58 > 19:02
DYLAN MARTINEZ / REUTERS

Nogometaši Urugvaja osvojili su prvo mjesto u skupini A SP-a svladavši u 3. kolu u Samari domaćina Rusiju s 3-0 (2-0), dok je u drugoj utakmici u Volgogradu Saudijska Arabija pobijedila Egipat s 2-1.

Urugvajci su ubilježili i treću pobjedu na prvenstvu svladavši Rusiju s glatkih 3-0. Luis Suarez je iz slobodnog udarca u 10. minuti doveo Urugvajce u vodstvo, dok je u 23. minuti Denis Čerišev postigao autogol. U 90. minuti pobjedu je potvrdio Edinson Cavani za konačnih 3-0. Rusi su od 36. minute igrali bez isključenoga Igora Smoljnikova.

U Volgogradu su Saudijci su pobijedili Egipćane 2-1 golom doslovce u posljednjoj sekundi susreta. Egipćani su poveli golom njihove najveće zvijezde Mohameda Salaha (22), a za Saudijce je izjednačio Salman al Faraj iz kaznenog udarca (45+7). U petoj minuti sudačke nadoknade Salem al Dawsary iz voleja donosi pobjedu Saudijcima.

Saudijci su u 40. minuti imali još jedan kazneni udarac, ali je šut Fareda Al Mutawalleda zaustavio egipatski vratar Essam El Haddary koji je na ovoj utakmici s 45 godina, pet mjeseci i 10 dana postao najstariji igrač koji je ikad nastupio na svjetskim prvenstvima.

Urugvaj je prvi u skupini s 9 bodova, a Rusija druga sa šest.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.