Hrvatska pobijedila Island, osvojila maksimalnih 9 bodova

Nogomet 26. lip 201818:49 > 22:11
REUTERS/Hannah McKay

Hrvatska nogometna reprezentacija u zadnjem je dvoboju D skupine Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu pobijedila Island s 2-1 te će kao pobjednik skupine u osmini finala igrati 1. srpnja protiv Danske. U drugoj utakmici skupine u Sankt Peterburgu Argentina je pobijedila Nigeriju s 2-1 i prošla u osminu finala.

Pogotke su za Hrvatsku dali Milan Badelj (53) i Ivan Perišić (90), dok je za Islanđane izjednačio golom Gylfia Sigurdssona iz kaznenog udarca u 76. minuti. Hrvatska je protiv Islanda započela s devet novih igrača u odnosu na dvoboj s Nigerijom, no i u takvom sastavu došla je do treće pobjede u skupini.

U drugom susretu skupine u Sankt Peterbugu Argentina je slavila protiv Nigerije s 2-1, a gol vrijedan osmine finala postigli su četiri minute prije kraja utakmice . Argentina je povela golom Lea Messija u 14. minuti, a za Nigerijce je izjednačio Victor Moses (51pen). U 86. minuti Marcos Rojo nakon dodavanja Otamendia postiže gol za pobjedu Argentine.

U osmini finala Hrvatska 1. srpnja u Njižnem Novgorodu igra s Danskom, dok 30. lipnja u Kazanju igraju Francuska i Argentina.

TIJEK UTAKMICE PRATILI SMO UŽIVO

’94 KRAJ! Hrvatska je osvojila prvo mjesto u skupini s maksimalnih 9 bodova i u osmini finala igra s Danskom

’90 Pomoćni sudac pokazuje 4 minute nadoknade

90 Ivan Perišić zabija za 2-0

’88 Rakitić je pucao iz slobodnog udarca, ali lopta opet ide iznad gola

’85 Perišić je pucao iz slobodnog udarca, ali lopta je prošla iznad gola

’81 Kovačić izlazi iz igre, a ulazi Ivan Rakitić.

’76 Island je izjednačio iz jedanaesterca! Siguran je bio G. Sigurdsson

REUTERS/Albert Gea

’76 Dejan Lovren igrao je rukom, dosuđen je jedanaesterac.

’73 Sjajna brza akcija Islanda, ali Bjarnason je promašio veliku priliku

70 Dejan Lovren ušao je umjesto Marka Pjace

’64 Lukao Modrić izašao je iz igre, a ušao je Filip Bradarić

’63 Finnbogason je napravio oštar prekršaj nad Kalinićem i dobio žuti karton

54′ U drugom susretu grupe Nigerija je izjednačila protiv Argentine.

’53 GOL! Milan Bandelj zabio je za vodstvo Hrvatske

Ilustracija

’46 Počelo je drugo poluvrijeme na Rostov Areni. Nema promjena u sastavima.

’45 Kraj prvog poluvremena

’45 Lovre Kalinić u sudačkoj nadoknadi fantastičnom obranom spašava Hrvatsku

’45 Hallfredsson puca iz velike udaljenosti, ali lopta odlazi visoko iznad gola

’40 Udarac Islanda prolazi tik uz vratnica, Hrvatska živi sve opasnije

’31 Kalinić brani udarac Sigurdssona

’29 Islanđani su zaprijetili iz kornera, ali je naša obrana to uspjela očistiti.

’27 Prva opasnija prijetnja po Hrvatsku, Island je ubacio loptu u šesneasterac, ali je lopta izbačena u korner.

25 U drugoj utakmici naše skupine Argentina golom Messija i dalje vodi 1:0.

’21 Hrvatska je ta koja je zagospodarila terenom, lopta je čak 71 posto u našem posjedu.

’20 Na stadionu se ori “Hrvatska, Hrvatska”

20:00Počela je utakmica, “Vatreni” idu po stopostotni učinak.

REUTERS/Grigory Dukor

19:27 Hrvatski navijači u velikom broju dolaze na stadion u Rostovu.

Izbornik Zlatko Dalić večeras će odmarati gotovo sve glavne igraći i sačuvati ih za osminu finala. Iako se govorilo kako neće igrati ni Luka Modrić, on se ipak našao u početnom sastavu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.