Fiorentina 'razbila' Romu, susret obilježio sramotan ispad Džeke

Nogomet 31. sij 201907:22 > 07:23
Sportklub screenshot

Nogometaši Atalante priredili su iznenađenje pobijedivši u četvrtfinalu talijanskog Kupa Juventus sa 3-0, a plasman u polufinale izborila je i Fiorentina koja je 'razbila' Romu sa 7-1.

Torinska “Stara dama” je slavila u Kupu u posljednje četiri sezone, a zadnji put je ispala u siječnju 2014. kada je izgubila od Rome u četvrtfinalu. Nakon toga Juve je nizao uspjehe, sve do gostovanja u Bergamu.

Atalanta je povela u 37. minuti golom Timotyja Castagne koji je s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2-0, a ovoga puta je pogodio Daniel Zapata na asistenciju našeg Marija Pašalića koji je ušao u igru u 27. minuti nakon što se ozlijedio Josip Iličić. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Zapata u 86. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici. Mario Mandžukić nije nastupio za Juventus zbog ozljede.

Momčad iz Bergama je u posljednjih šest susreta zabila čak 21 pogodak, a u polufinalu će igrati protiv Fiorentine koja je deklasirala Romu sa 7-1.

“Viole” su već nakon 18 minuta vodile sa 2-0 golovima Federica Chiese (7, 18). Aleksandar Kolarov je smanjio u 28. minuti, međutim Fiorentina je uzvratila s dva nova gola, a strijelci su bili Luis Muriel (33) i Marco Benassi (66). Sve Romine nade u mogući preokret nestale su u 72. minuti kada je Edin Džeko isključen zbog nesportskog ponašanja. Samo dvije minute nakon što je BiH napadač ‘pocrvenio’, Chiesa je zabio i svoj treći gol na utakmici za velikih 5-1. Fantastičnu predstavu Fiorentine nastavio je Giovanni Simeone postigavši u 80. minuti šesti gol za domaći sastav, a u posljednjim trenucima susreta i sedmi pogodak.

Roma je ovim rezultatom izjednačila najteži poraz u povijesti kluba, identičnim rezultatom izgubila je i od Juventusa 1932. Marko Pjaca nije nastupio za Fiorentinu, baš kao niti Ante Ćorić za Romu.

Susret obilježio sramotan ispad Edina Džeke

Posebno se osramotio Edin Džeko, koji je pljunuo u odoru glavnog suca Gianluce Manganielle. Sljedećeg trenutka isključen je direktnim crvenim kartonom (snimku incidenta možete pogledati OVDJE).

Talijanski mediji zgroženi su Džekinim ponašanjem. Tvrde kako bi Romin napadač, s obzirom na težinu čina, mogao biti drakonski kažnjen. Ovisno o sudačkom izvještaju, Edinu Džeki prijeti dugotrajna suspenzija. Bude li kažnjen, kazna bi se odnosila isključivo na talijanski kup i ne bi se primjenjivala u prvenstvu. Prema propisima, zbog direktnog crvenog kartona automatski slijede minimalno dvije utakmice suspenzije.

Disciplinska komisija Talijanskog nogometnog saveza odlučit će o odgovarajućoj suspenziji, možda i novčanoj kazni.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows | i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram