Super Bowl: Treći naslov za Denver

Ostali sportovi 08. velj 201607:51 > 07:56
REUTERS

Igrači Denver Broncosa pobjednici su 50. izdanja Super Bowla, odigranog u Santa Clari, u kojemu su 24-10 nadigrali favorizovane Carolina Pantherse.

To je treći naslov NFL prvaka za Denver u njihovom osmom nastupu na Super Bowlu i drugi u karijeri za njihovog quarterbacka Paytona Manninga, dok su Carolina Panthersi u svom drugom nastupu doživjeli drugi poraz. Prva dva trofeja Vincea Lombardija Broncosi su osvojili 1998. i 1999. godine pod vodstvom

Denver je do pobjede došao na isti način na koji je to činio tijekomm regularnog dijela NFL sezone i u doigravanju, dominatnom obranom koja je potpuno limitirala suparničkog quarterbacka Cama Newtona koji je uoči Super Bowla proglašen najkorisnijim igračem regularne sezone.

Nakon prve četvrtine Broncosi su vodili 10-0 zahvaljujući “field goalu” Brandona McManusa i “touchdownu” Malika Jacksona do kojeg su došli nakon što je Von Miller srušio quarterbacka Panthersa Cama Newtona i izbio mu loptu, a Jackson ju pokupio i unio u “end zonu”.

Tijekom druge četvrtine Newton je imao jedini bljesak, kada je kombinacijom trčanja i dodavanja doveo Carolinu do jedinog “touchdowna” na utakmici, a postigao ga je “running back” Jonathan Stewart. Kontroliranom igrom i čvrstom obranom Denver je lomio otpor Panthersa i konačno ga slomio na nešto više od četiri minute prije kraja, kada je još jednom Von Miller srušio Newtona i omogućio Manningu da donese pobjednički “touchdown” koji je postigao C. J. Anderson. Uspješnim pretvaranjem za dva poena Denver je postavio konačnih 24-10.