Rusija Premier liga: Rostov u kvalifikacije za ostanak

Nogomet 30. svi 201515:35 > 15:38
EPA/ADAM CIERESZKO

Rostov, klub bivšeg hrvatskog reprezentativnog vratara Stipe Pletikose, morat će igrati kvalifikacije za ostanak u ruskoj Premier ligi.

Bivši vratar hrvatske nogometne reprezentacije Stipe Pletikosa i povremeni hrvatski reprezentativac Hrvoje Milić odigrali su svih 90 minuta za Rostov koji je u susretu posljednjeg, 30. kola ruskog prvenstva odigrao 1-1 (1-0) na svom terenu protiv CSKA iz Moskve.

Rostov je poveo golom Džakova (45-11m), a na 1-1 izjednačio je Wermbloom (88).

Rostov je ovim bodom prvenstvo okončao na 14. mjestu, te će ostanak u ligi morati izboriti u dodatnim kvalifikacijama, dok mu je pobjeda osiguravala ostanak već u subotu. Rostov je osvojio 29 bodova, kao i 15. Torpedo iz Moskve, koji je ispao iz lige, ali Rostov je bio bolji u međusobnim dvobojima, dok je 12. mjesto, posljednje koji je izravno osiguralo ostanak, zauzela Ufa sa 31 bodom. Kako je Rostov bio bolji u međusobnim ogledima i od Ufe, bio je nadomak osiguranja ostanka.

Uz Torpedo, iz lige je ispao još Arsenal iz Tule, dok će u kvalifikacije za ostanak uz Rostov još i Ural iz Jekaterinburga.

S druge strane, CSKA je Wermbloomovim golom osvojio drugo mjesto na ljestvici, te će ovoga ljeta igrati u kvalifikacijama za Ligu prvaka. CSKA je osvojio 60 bodova, koliko je sakupio i treći Krasnodar, koji je u posljednjem kolu odigrao 1-1 na gostovanju kod Dinama iz Moskve. No, Krasnodar će igrati u Europskoj ligi sljedeće sezone.

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Lokomotiv iz Moskve koji je prvenstvo završio 0-1 porazom na gostovanju kod prvaka Zenita u Sankt Peterburgu. Lokomotiv je prvenstvo završio kao sedmi, ali će sljedeće sezone igrati u Europskoj ligi kao osvajač Ruskog kupa, dok je Zenit do naslova stigao sa 67 bodova.

Ivo Paurević odigrao je svih 90 minuta za Ufu koja je ostanak izborila 1-1 domaćim remijem protiv Rubina iz Kazana za koji je Marko Livaja igrao do 52. minute.