ATP Doha: Nadal i Đoković u polufinalu

Tenis 07. sij 201620:37 > 20:40
Tanjug/AP Photo/Andy Wong)

Španjolac Rafael Nadal nije blistao, ali se uspio plasirati u polufinale turnira u Dohi.

Bivši prvi reket svijeta je za dva sata i devet minuta pobijedio Rusa Andreja Kuznjecova sa 6:3, 5:7, 6:4. Ovo je bio njihov drugi međusobni meč i druga pobjeda Španjolca.

Nadal će se u petak u borbi za plasman u finale sastati s Ukrajincem Iljom Marčenkom, koji je savladao Jeremyja Chardyja sa 2:0.

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković također se namučio u četvrtfinalu turnira u Dohi.
Srpski igrač je pobijedio Leonarda Mayera iz Argentine sa 6:3, 7:5, ali je u oba seta bio primoran loviti prednost suparnika. Meč je trajao sat i 34 minute.

“Ovo je bio najteži meč ovog tjedna. Očekivao sam da će biti dugih poena. On je jako dobar igrač s osnovne linije. Izgledalo je kao da ću izgubiti drugi set, zadovoljan sam što sam prošao dalje”, rekao je Novak.

U oba seta Mayer je poveo s 2:0, ali se Đoković uspijevao vratiti. Puno lakše u prvom nego u drugom.

Kod rezultata 5: 4 u drugom setu 35. igrač svijeta je servirao za izjednačenje na 1:1, međutim, Đoković je prvo bez izgubljenog poena vratio break i potom u posljednja dva gema izgubio samo dva poena za plasman u polufinale.

Đoković će se u petak u borbi za plasman u finale sastati sa boljim iz meča Tomaš Berdych (Češka) – Kyle Edmund (Velika Britanija).
Drugi polufinalni par su Rafael Nadal (Španjolska) – Ilja Marčenko (Ukrajina).