Lokomotiva nadigrala Zadar na Stanovima

Nogomet 06. pro 201419:06 > 19:10
Jure Miskovic / CROPIX

Nogometaši Lokomotive slavili su s 5-2 na gostovanju u Zadru i tako stigli do sedme ovosezonske pobjede, a Zadrani su doživjeli 12. poraz te se i dalje nalaze na dnu prvoligaške ljestvice.

Utakmica na stadionu Stanovi igrana je pred 300 gledatelja, na kišom natopljenom, blatnjavom terenu, a sudio je Domagoj Vučkov iz Rijeke.

Unatoč teškim uvjetima za igru, dvoboj je bio vrlo uzbudljiv i jedan od najefikasnijih u jesenskom dijelu Prve HNL. Na žalost domaćih navijača Zadar je doživio treći uzastopni poraz, a ukupno već 12. ove sezone, iako je momčad Ćire Blaževića povela u 5. minuti pogotkom Solomona.

No, već samo dvije minute poslije izjednačio je Prenga. U 11. minuti vodstvo gostima svojim je prvim pogotkom donio Domagoj Pavičić. Domaći su u 19. minuti došli do izjednačenja iz kaznenog udarca. Precizan izvođač s 11 metara bio je Jurica Buljat. Na odomor se ipak otišlo vodstvom gostiju, za što su zasluge pripale strijelcu Janu Doležalu.

Lokomotiva je bolja bila i u sadržajnom drugom poluvremenu u kojem smo na novi pogodak čekali do 77. minute, kad je najbolji strijelac Lokomotive Domagoj Pavičić postigao svoj osmi prvenstveni pogodak iskoristivši najstrožu kaznu. Za konačnih 5-2, u prvoj minuti sučevog vremena, zasluge pripadaju Jerku Leku koji je uputio udarac i obrambenog igrača Zadra koji je glavom promijenio smjer lopti i prevario svog vratara Matkovića.

Prva HNL, 18. kolo:

Petak:

Zagreb – Istra 1961 1-0 (Obšivač 15-ag)

Subota:

Dinamo – Rijeka 3-0 (Ademi 40, Henriquez 50, Čop 85)

Zadar – Lokomotiva 2-5 (Solomon 5, Buljat 19-11m/Prenga 7, Pavičić 11, 77-11m, Doležal 25, Ikić-ag 90+1)