TBL: Karsiyaka bolja od Efesa za prvi naslov nakon 28 godina

Košarka 19. lip 201521:02 > 21:03
tbl printscrean

Karsiyaka je novi prvak Turske u košarci. U seriji koja se igra na četiri dobivene utakmice Karsiyaka je bila bolja od Anadolu Efesa, a u poslednjem, petom susretu, slavili su sa 85:71.

Nakon potpuno izjednačene prve četvrtine, Karsiyaka je pojačala tempo u drugoj dionici pa je na poluvrijeme otišla s tri poena prednosti koja su im puno značila na psihološkom planu.

U trećoj četvrtini prednost Karsiyake išla je i do +17, a Strawberry, Dixon i Palacios su bili igrači na čijim je krilima momčad doslovno letjela po terenu. Ekipa Dušana Ivkovića bila je oslabljena neigranjem Nenada Krstića, ali s obzirom na motivaciju i sjajnu igru Karsiyake vjerojatno ni Krstić ne bi mnogo toga mogao promijeniti u odnosu snaga u ovom susretu.

U posljednjoj četvrtini Efes je malo dodao gas, ali nije to bilo dovoljno za stizanje velike razlike i preokret. Naslov prvaka Karsiyaki nakon 28 godina donijeli su, prije svih Palacios s 22, Strawberry s 19, Dixon s 13 te Gabriel i Dibler sa po 12 poena. Najučinkovitiji u poraženoj ekipi Efesa bili su Perperoglu sa 18, Huertel sa 14 i Lasme sa 11 poena. Dario Šarić je zbog problema s osobnim pogreškama odigrao svega 17 minuta i završio utakmicu s 3 poena i 8 skokova.

Karsiyaka se sada nada da će dobiti posebnu pozivnicu za Euroligu sljedeće sezone jer joj ova titula ne jamči izravan plasman u elitno europsko natjecanje.