Nakon što je Bojan Glavašević Povjerenstvu za odlučivanje o sukobu interesa prijavio zamjenicu predstojnika Ureda predsjednika Tenu Mišetić, pitali smo Vladu smatraju li da se Tena Mišetić nalazi u potencijalnom sukobu interesa i je li se sama trebala prijaviti Povjerenstvu i izuzeti iz slučaja.
Dobili smo kratak odgovor iz Službe za odnose s javnošću Vlade RH.
“Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa jedino može odlučiti o pokretanju postupka. Sadržaj prijave držimo potpuno neutemeljenim”, stoji u odgovoru.
Prijava saborskog zastupnika Bojana Glavaševića samo je posljednje u nizu spominjanje Hrvatskog Telekoma u političkom kontekstu. Posljednjih tjedana o njemu se pričalo i na saborskim hodnicima, a optička infrastruktura bila je jedna od tema i berlinskog sastanka predsjednika Vlade Andreja Plenkovića i njemačke kancelarke Angele Merkel. Zašto je HT postao politička tema pitali smo i spomenuti telekom.
“HT nema komentar, to je predmet za Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa. Indikativno je da prijava dolazi u vrijeme političkih rasprava oko izgradnje infrastrukture za širokopojasni pristup internetu. U tim političkim raspravama HT ne sudjeluje niti će sudjelovati, već će poštivati svaku odluku Vlade RH’, odgovorili su nam.
Pitali smo ih i za planove oko investicija u širokopojasnu infrastrukturu. “Hrvatski Telekom je, kao i svih proteklih godina, otvoren za suradnju s Vladom oko daljnjeg širenja infrastrukture koja će omogućiti svim građanima mogućnost pristupa Internetu. To je zajednički strateški cilj, no na državi je da pronađe najbolji način i donese konačnu odluku na koji način će to postići. Kao najveći privatni investitor u širokopojasni Internet, mi smo otvoreni za suradnju i daljnje investicije”, rekli su iz Hrvatskoga Telekoma.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.