Pritisak zbog studentskih dugova u SAD-u postaje sve intenzivniji.
Američki studenti zbog troškova studiranja iznose 1,2 trilijuna dolara, i već imaju dugoročne posljedice, a u najgoroj dužničkoj poziciji su studenti koji su pali ili odustali od fakulteta. Mnoge obitelji u kojima roditelji imaju između 35 i 50 godina još uvijek otplaćuju dugove, dok se već druga generacija sprema na fakultet, ili ga prva uskoro završava.
Pritisak zbog studentskih dugova postaje sve intenzivniji, osobito jer su i oni koji imaju diplomu bili pogođeni krizom pa su im se smanjili prihodi, pa tako i mogućnost otplate duga, čije su kamate pogođene inflacijom samo rasle. AP piše kako kako jedan član akademske zajednice iz generacije koja je diplomirala 2013. godine duguje prosječno 27300 dolara, a cifra je zbog tečakja dolara od 200. godine narasla svima za oko 5 tisuća dolara. Prosječni dug za magisterij je 41400 dolara, 71600 dolara za istraživački doktorat, a za onaj u medicini i 128600 dolara.
Kada pri tome nema rasta prihoda, svaki dodatni dolar predstavlja opterećenje više, jer dužnici rjeđe kupuju kuće i automobile, što opet usporava nacionalnu ekonomiju. Dug studenata promijenio je i iznose koje kućanstva troše na ostale stvari poput namirnica, pa je prosječna košarica po kućanstvu pala za 130 dolara, i 2013. godine je iznosila 4719 dolara.
https://youtube.com/watch?v=ImhhLGQwIEI