NBA: Bogdanović solidan u pobjedi Brooklyna, poraz Indiane

Košarka 13. pro 201410:32 > 10:35
Tanjug/AP Photo/Jason DeCrow

Košarkaši Brooklyna prekinuli su gubitnički niz pobjedivši Philadelphiju sa 88-70, dok je Indiana na gostovanju kod Toronta (94-106) doživjela i sedmi uzastopni poraz.

U noći s petka na subotu mnoge su momčadi u NBA ligi prekinule gubitničke nizove, a Brookly Netsi su bili jedna od njih. To su učinili zahvaljujući najboljoj obrambenoj utakmici u ovoj sezoni, u kojoj su Philadelphiju zadržali na 70 poena (88-70) i dopustili gostima samo 25 poena u drugom poluvremenu.

Bojan Bogdanović drugi put zaredom nije bio u početnoj petorci, ali je njegova reakcija bila znatno pozitivnija protiv Sixersa, nego dva dana prije protiv Chicaga, kad je ostao bez ubačaja. Bogdanović je Sixersima za 17 minuta ubacio devet poena (šut 4/6), a Netsi su za vrijeme koje je hrvatski reprezenativac proveo na parketu napravili prednost od 13 koševa.

Mason Plumlee je imao sjajnu večer ubacivši 18 poena uz 10 skokova za pobjednike. Po 12 koševa postigli su bivši igrač Cibone Alan Anderson i povratnik u momčad Joe Johnson. Rus Sergej Karasjov, koji je zamijenio Bogdanovića u početnoj petorci, ubacio je 11 poena. Strijelce Sixersa je s 20 koševa predvodio Robert Covington.

Za razliku od Netsa, Indiana nije bila među momčadima koje su prekinule negativan niz. Pacersi su gostujući kod Toronta, vodeće momčadi Istočne konferencije, doživjeli sedmi uzastopni poraz (94-106). Obrana Indiane nije imala rješenja za raspoloženog Loua Williamsa koji je postigao 26 poena gađajući za tricu 5/7.

Damjan Rudež je u igri proveo nešto manje od sedam minuta (6:48) i ostao bez poena (šut 0/2), ali je skupio tri skoka i dvaput asistirao. Solomon Hill je sa 16 koševa predvodio Pacerse, a po 13 su ubacili Rodney Stuckey i C. J. Watson.

S obzirom na to da je Detroit pobjedom u Phoenixu (105-103) prekinuo niz od 13 poraza, a New York trijumfom u Bostonu (101-95) niz od 10 utakmica bez pobjede, Indiana je trenutno momčad s najdužim negativnim nizom u NBA ligi.

Kobe Bryant (22 koša) još uvijek treba devet koševa da bi prestigao Michaela Jordana na trećem mjestu vječne liste najboljih strijelaca NBA lige, ali Lakersi su slavili u produžetku kod aktualnih prvaka (112-110). Nick Young je s 29 poena bio najbolji strijelac Lakersa i postigao pobjedničku tricu u dodatnih pet minuta, do kojih ne bi ni došlo do su gosti uspjeli zadržati devet poena prednosti u posljednje dvije minute regularnog dijela utakmice. I Spursi su mogli do pobjede u 48 minuta da je Ginobili (18 koševa) realizirao oba slobodna bacanja sedam sekundi prije isteka vremena. Tim Duncan je postigao 19 poena uz čak 18 skokova, a 19 koševa je ubacio i Danny Green.

LeBron James se nakon jedne utakmice izbivanja vratio u momčad Clevelanda, ubacio 41 poena uz pet skokova i pet asistencija, ali Cavaliersi su u New Orleansu doživjeli drugi uzastopni poraz (114-119). Cavsi su primili previše koševa, a nerješive enigme bili su Tyreke Evans (31 poen, 10 asistencija) i Ryan Anderson (30 koševa, trice 8/14). Anderson je s osam trica izjednačio osobni rekord koji je postigao također protiv Clevelanda. Na putu prema pobjedi New Orleansu nije zasmetalo ni to što su već u 7. minuti ostali bez glavne zvijezde, centra Anthonyja Davisa koji je dobio udarac laktom u prsa i nije se više vraćao u igru.

Atlanta je pobjedom nad Orlandom (87-81) zadržala drugi najduži pobjednički niz u ligi, s devet uzastopnih trijumfa, a Washington je slavljem protiv LA Clippersa (104-96) zadržao korak s Atlantom na vrhu Jugoistočne divizije. Obje momčadi imamu po 16 pobjeda uz šest poraza i samo je Toronto (17-6) bolji od njih na Istoku.

U pozitivnom nizu od pet pobjeda je i Oklahoma. Russell Westbrook je opet bio nezadrživ. U pobjedi nad Minnesotom (111-92) ubacio je 34 poena uz 6 asistencija i šest skokova. Kevin Durant mu je dao prostora. Uputio je samo osam šuteva i završio utakmicu sa 16 poena i pet asistencija.