NBA: Velika večer Kyrie Irvinga

Košarka 29. sij 201510:23 > 11:04
David Liam Kyle

Sjajno izdanje mladog Irvinga vidjeli su posjetitelji Loans Arene, a i svi oni koji su susret gledali na Sportklubu.

Kyrie Irving pretvorio je dvoboj Cavsa i Portlanda (99:94) u nešto što se zove „one man show“!

Postigao je 55 poena, uz tri skoka i asistencije.

Irvingu je ovo rekord karijere, a to je i rekord po broju postignutih poena u Loans Areni.

Postigao je 24 od posljednjih 28, čak 16 od 20 koliko je njegov sastav postigao u četvrtoj četvrtini, poena Kavsa, sa šutom za tri poena 11 od 19, ali u svemu tome, njegova trica na 6,4 sekunde prike kraja bila je pogodak koji je podigao publiku na noge.

Prvo je, također tricom, donio Cavsima izjednačenje pri rezultatu 94:94. Uslijedila je još jedna trica s devet metara za preokret i 2,1 sekundu prije kraja dva slobodna bacanja za pobjedu.

„Sve je ovo rezultat momčadske igre“ – skromno je rekao Irving, dok je publika sa tribina uzvikivala „MVP“.

Bojan Bogdanović nastupio je 13 minuta i postigao 6 poena u porazu svojeg Brookylna od Atlante.