NBA: Utah opet ispred Phoenixa

Košarka 06. svi 202107:02
Košarka
Unsplash / Ilustracija

Košarkaši Utah Jazza vratili su se na vrh ljestvice Zapadne konferencije i čitave NBA lige uvjerljivom 126-94 domaćom pobjedom protiv San Antonio Spursa te 103-135 porazom Phoenix Sunsa na gostovanju kod Atlanta Hawksa.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nastavio je s odličnim predstavama u sastavu Jazza, protiv Spursa je za 25:36 minuta provedenih na parketu ubacio 24 koša (šut za dva 7-9, trica 3-4, slobodna bacanja 1-1) uz dva skoka i dvije osvojene lopte.

Bogdanović je odlično otvorio dvoboj i već u prvoj četvrtini postigao 14 koševa uz šut iz igre 6-7, a njegov je sastav stigao do prednosti 38-26. Susret je efektivno bio riješen već do sredine druge četvrtine jer je Jazz “pobjegao” na velikih 53-27 pa je ostatak dvoboja bio tek odrađivanje posla.

U takvim okolnostima veliku je minutažu u momčadi Spursa dobio mladi Luka Šamanić te ju je iskoristio da bude najbolji strijelac svoje momčadi, on je za 24:06 minuta provedenih u igri ubacio 15 koševa (šut za dva 4-10, trica 2-4, slobodna bacanja 1-2), a sakupio je i pet skokova te po jednu asistenciju i blokadu.

Utah, koji je sada na omjeru pobjeda i poraza 48-18, predvodio je Jordan Clarkson sa 30 poena. San Antonio je, pak, 10. na Zapadu sa 31-34.

Iako je Atlanta na kraju svladala Phoenix sa čak 32 pogotka razlike, susret je bio neizvjestan sve do posljendje četvrtine u koju se ušlo s rezultatom 97-88. No, u prve četiri minute posljednje dionice domaći su ostvarili seriju 16-0 pa je trener gostiju Monty Williams “bacio ručnik”. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u igru je ušao tek tada, odnosno kod rezultata 113-88 za domaće te je u “smeće vremenu” za 8:02 minuta provedenih na parketu uputio dva neprecizna šuta, po jedan za dva i za tri. Kod domaćih čak je sedam igrača postiglo dvoznamenkast broj koševa, najviše Clint Capela 18 uz 10 skokova, dok je Trae Young uz 16 ubačaja imao i 12 asistencija. Kod Sunsa, kojima je ovo bio drugi susret u dvije večeri, istaknuo se Devin Booker sa 30 poena.

Phoenix je drugi na Zapadu sa 47-19, dok je Atlanta peta momčad Istoka sa 37-30.

Philadelphia 76-ersi učvrstili su se na vrhu Istoka očekivanom 135-115 pobjedom na gostovanju kod najlošije momčadi u ligi ove sezone Houston Rocketsa. Ponovno je sjajan kod Sixersa bio Joel Embiid sa 34 ubačaja i 12 skokova, dok je kod domaćih Kelly Olynyk bio nadomak “triple-doubleu” sa 27 pogodaka, 11 skokova i 8 asistencija.

Sixersi su sada na omjeru 45-21 te imaju dvije pobjede više od drugih Brooklyn Netsa, a tri više od trećih Milwaukee Bucksa, sve tri momčadi do kraja ligaškog dijela sezona imaju za odigrati po još šest susreta. Rocketsi su na dnu sa 16-50 te imaju ča tri pobjede manje od pretposljednjih Detroit Pistonsa.

Vrlo je zanimljivo bilo u Milwaukeeu gdje su domaći Bucksi svladali Washington Wizardse sa 135-134 iako su igrali bez Khrisa Middlestona, a u posljednje dvije minute i bez Giannisa Antetokounmpa koji je napravio šest osobnih pogrešaka. U neočekivanog junaka domaćih izrastao je Pat Connaughton koji je pogodio dvije važne trice u odlučujućim trenucima. Connaughton je susret okončao sa 16 poena, dok su najefikasniji kod pobjendika bili Jrue Holiday sa 29 i Antetokounmpo sa 23 pogotka. Wizardsima, koji se bore za ulazak u “play-in” nije pomoglo ni 42 ubačaja Bradleya Beala niti još jedan “triple-double” Russella Westbrooka od 29 koševa, 17 asistencija i 12 skokova.